Navigation » Yaprak Forum - Türkiye'nin Forum Sitesi > Bilgisayar, Internet , WebMaster, Msn > Bilgisayarlar > Donanım ve Sorunları » Unknown Device (Kod: 43) Hatasının Kesin Çözümü İlk Defa Burda !

| Konular: 137,628 | Mesajlar: 1 | Üyeler: 39,622 | Online: 1 | En yeni üyemiz : qwerty111 (Merhaba!)

Konu Bilgileri
Kısayollar
Konu Basligi Unknown Device (Kod: 43) Hatasının Kesin Çözümü İlk Defa Burda !
Yanıt
0
Sonraki Konu
sonraki Konu
Görüntüleyenler

Okunma
21142
Önceki Konu
önceki Konu

Yeni Konu aç  Cevapla

Seçenekler Stil
Alt 21-05-2011, 11:16 PM   #1
SafePc
Yeni Üye

SafePc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Üyenin Son Konuları  

Son giriş: : 22-05-2011 12:16 PM

Konular: 2

Forumda ki Süre:
50 dakika 26 saniye

Teşekkürler: 0
0 Mesajda 0 Teşekkür aldı

REP Puanı : 10

SafePc Üyemiz hakkında yorum yapamıyoruz kendisini biraz daha tanımamız lazım...

Unknown Device (Kod: 43) Hatasının Kesin Çözümü İlk Defa Burda !

İnternetten araştırdım fakat bulamadım. Bir çok arkadaşta forumlara yazmış bakın :

Alıntı:
Lütfen Bilen Kişilere Sesleniyorum Gıcır Gıcır 2 Joystick İm Çalışmaz Oldular ...

Şimdi Anlatayım...
Günlerden Birgün Pc mi Upgrade Yaptırmıştım Herşey Normaldi...
Taki Ön Usblerin Takılı Olmadıgını Farkedip Onları Yerine Takmamla Bu Bilinmeyen Aygıt Sorunu Başladı
Kesin Pc Cinin 1 bİLdiği Vardıki Çıkartmıştı Onları ... Ne Olduysa Onları Taktıgımda Oldu İşte O zamandan Beri Kollara Bilinmeyen Aygıt Diyor Takar Takmaz... Usb Aygıtlardan 1 İ Sorunlamı Ne Karşılaştı Gibisinden Bişi Diyor Altındada Balon Olarak Çıkıyor Bu Yazılar Fakat Usb Klavye Maus V.s Herşeyi Görüyor ?

Anakartım 662mx Foxconn O 2 Ön Usb yi Desteklemediğinden Mi Oluştu Bu Hata ?

Ne Yaptıysam Düzelmedi ... Pc Bilgim İyi Sayılır ... Ne Yaptıysam Düzeltemedim Bilen Kişilerin Akıllıca Yorumlarını Bekliyorum !

Alıntı:
Arkadaşlar dün everestin bir optik wireless mouse'nu aldım mouse ne yaptıysam bir türlü windows 7 ye tanıtamadım üzeinde takılınca direk çalışacağı yazıyordu sonra iade etmeye götürdüğümde aldığım yerdeki adam windows 7 li bir bilgisayara taktı ve çalıştı haliyle iade edemedim sonra başka bir bilgisayarda xp işletim sistemi altında denedim orada da çalıştı.benim bilgisayarımda ise unknown device hatası veriyor windows kendi sitesinde arıyor driverı bulamıyor.ama aldığım yerdeki adam denediğinde sitesinden indirmişti.biraz araştırdıktan sonra anakartla ilgili bir problem olabileceğini düşündüm.anakartımın modeli ASUS M2V-MX SE.umarım anlatabilmişimdir. yardım ederseniz sevinirim...
Alıntı:
Pc yi alalı 1ay olmadı. herşey iyi gidiyordu. realtek card reader 2.0 donanım var. her zamanki gibi tel hafiza kartlarını takıp dosya alış verişini yapıyordum. her şey tıkırında lerliyordu. ama 1 hafta oldu kartı takıyorum çalışmıyor. aygıtlar a giriyorum unknown device hatası veriyor. ssorun gider yapıyorum yine olmuyor. driver ını yükledim yine olmadı. sürücü güncelleştir dedim ztn en günceli diyor. birde foruma yazıyım dedim. he bi de pc de takılırken usb kök bilmem ne işte hatırlamıyorum hata verdi dedi öbnemsemedim kapattım meğersem buymuş. sizece neden olabilir nasıl tekrardan onarırım yardımcı olabilirseniz sevinirim. ne yaptıysam olmadı. çok kullandığım bi donanım olduğu için lazım birde bu yazıyor ''Sorun bildirdiğinden Windows bu aygıtı durdurdu. (Kod 43)''

windows 7
anakartı foxconn G31mxp series
card reader markası realtek

acil yardım lütfen..
Alıntı:
bilgisayarımda son 15 gündür sürekli olarak bilinmeyen aygı uyarsı çıkıyor.(USB Aygıtı TAnınmadı. BU bilgisayara takılı USB aygıtlarından birisi çalışmadığında windows aygıtüzerine tıkladıgımda USB lerden birtanesini bilinmeyen aygıt olarak gösteriyor.aygıt yöneticisini açıp baktığımda da aynen bilinmeyen aygıt olarak evrensel seri yol denetleyicilerinin altında bulunuyor.üzerine tıkladıgımda;Bu aygıt için sürücü yüklenmemiş. yazıyor.yükle dediğimde ise sihirbaz şuan bu donanım için şuanda yüklü olandan daha iyi bir yazılım bulamadıgını söylüyor.tüm USB leri söktüğümde baglı olan işte camera klavye yazıcıyı yine aynı uyarı var. bilinmeye aygıtı devre dışı bırak dedğimde de aynı sorum devam ediyor.format attım aynen sorun devam ediyor..

aygıt türü:Evrensel Seri Yol Denetleyicisi
üreticisiStandart USB Ana Denetleyicisi)

yardımcı olursanız çok memnun olurm...hayırlı günler.

Soru Türü: Donanım
İşletim Sistemi: Windows XP
Sistem Özellikleri:
amd 4600 işlemcili ve asus M2N SLI DELUXE anakartlı asus EAX1050ekran kart 5+1creative ses kartı vs.
Evet çözümümüze bakalım

Şimdi genellikle win7 işletim sisteminde oluyor. En başta kullanamadığınız usb device niz neyse (Ki genellikle mouselarda bu sorun ) onun driverini bulmamız lazım.

flash diskler içlerinde driverlarını barındırıyor..

bi tek klavye ve mouse olabilir..

markasını ve sürümünü google a yazın ve markanın resmi sitesinden indirin.

(Genellikle microsoft optical mouse larında gerçekleşiyor bu sorun)

driverın sisteminizin özelliklerine uygun olmasına dikkat edin!

Driver ı kurduktan sonra unknown device yi devre dışı bırakın.

Sonra tekrar etkinleştirin .

bilgisayarınızı yeniden Başlatın.

Tebrikler sorun halloldu

SafePc Üyesinin Albümü
SafePc isimli Üye şimdilik offline konumundadır SafePc isimli Üye şimdilik offline konumundadır  
SafePc Sponsor Linkleri
Yeni Konu aç  Cevapla

Bookmarks

Etiketler
burda, çözümü, defa, device, hatasının, ilk, kesin, kod, unknown

Konuyu Toplam 1 Üye okuyor. (0 Kayıtlı üye ve 1 Misafir)

Seçenekler
Stil