Maxbilişim Hosting Hizmetleri

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Doktorlar bölüm Özetleri


la*mer
05-09-2008, 02:09 AM
DOKTORLAR

Türkiye’nin en iyi hastanesi yeni asistanlarıyla yeni bir güne başlamaktadır… Ela, Zenan, Burak, Kader ve Hasan! Farklı karakterleri ama ortak bir hedefleri vardır onların. İyi bir doktor olmak!

Ela; ünlü bir cerrahın kızıdır. Herkesin düşündüğünün aksine bu durum hayatını hep daha da zorlaştırır. Hastanede geçecek günlerini zorlaştıracak biri daha vardır. Pek de hoş bir tanışma geçirmediği beyin cerrahı Levent…

Nedeni belirlenemeyen epilepsi krizi geçiren ünlü aktör ilk hastasıdır. Ölümün sınırından dönen aktör, çekilmez davranışlarıyla Ela’yı da canından bezdirir.

Zenan diğerlerine hiç benzemez. Sert, kuralcı, hırslı biridir. Hastaneye getirilen töre kurbanı genç bir kızın dramına ortak olur. Hem bir doktor hem de doğulu bir kadın olarak.

Kader; kusursuz güzelliği başına hep bela olmuştur. Güzel olmak zordur, hem doktor hem güzel olmak daha da zordur. Ancak o kimsesiz büyümenin acısını, doktor olabilmek için çektiği zorlukları asla belli etmez.

Hasan; hastaneye gelen yeni evli çifti mutlu edebilmek için elinden geleni yapar. Kocası kalp ameliyatına giren geline bir söz verir. Oysa doktorluğa başladığı ilk gün alacağı bu ders oldukça ağır olacaktır. Üstüne bir de girdiği ameliyatta yaşadıkları… O artık bir MB’dir. Yani doktorların kendi aralarında dedikleri gibi “Morg bekçisi!”

Burak, fazla yakışıklı fazla ukaladır. Her şeyi çok iyi bildiğini düşünür. Tam bir baş belasıdır yani. Cerrahi Bölüm şefi Haldun’la karşı karşıya gelecektir. Gestapo lakabıyla bilinen ve yeni doktorların şefi Dr. Fikret ise hepsinin kabusu olacaktır.

En az Levent kadar parlak bir kariyere sahip olan Dr. Suat’ın ise tek bir amacı vardır. Haldun’dan boşalacak yere geçebilmek. En büyük rakibi de Levent’tir elbet. Başarılı, sürprizlerle dolu, yakışıklı romantik biraz da gizemli biridir o. İlk tanıştıkları andan itibaren Ela ile aralarında kopmayacak bir bağ oluşacaktır.

la*mer
05-09-2008, 02:09 AM
2.BÖLÜM ÖZETİ

Ela ailesiyle yaşadığı eski evi satmamaya karar vermiş. Kendine yeni ev arkadaşları aramaktadır. Kafası Levent yüzünden karışmış, hastanede ona karşı nasıl davranacağını bilememektedir.
Bir intiharı engellemeye çalışırken 4.kattan düşen bir polis ve intiharcının gelişi acil servisi karıştırır.
Bu sırada Ela yeni doğan bölümünde bir bebeğin kalp rahatsızlığını fark eder. Müdahale edilmesini ister. Ancak bu durum çocuk doktoru asistanıyla karşı karşıya gelmesine neden olur. Doktor Suat’ın da yardımıyla bebek tekrar muayene edilir. Ela haklıdır. Ama şimdi çok daha ciddi bir sorun vardır. Baba dini inancına ters geldiği için domuz damarı naklini kabul etmez.Polis ameliyatla hızla iyileşirken nişanlısının ani rahatsızlığı her şeyi bir kez daha alt üst eder. Kızın MS hastası olduğu ortaya çıkar, hastalığı nedeniyle nişanlısını terk eder. Ancak polis nişanlının bu aşktan kolay kolay vazgeçmeye niyeti yoktur.
Kader hastaneye gelen kimsesiz küçük bir kıza yardım ederken küçük kızın dramına tanık olur. Hasan acilde hiç hayal etmediği gerçeklerle yüzleşir. Zenan ve Burak arasındaki rekabet giderek artmaktadır.
Günün sonunda Ela’nın yeni bir ev arkadaşı vardır. Kader!

la*mer
05-09-2008, 02:10 AM
3.BÖLÜM ÖZETİ

Acil servis yine telaşlı ve yoğun bir gün geçirmektedir.
Asker konvoyunun neden olduğu kaza, masum insanların ölümüne ve yaralanmasına neden olmuştur. İki kız kardeş vücutlarını delip geçen demirle hastaneye getirildiğinde doktorları bile dehşete düşürür. Ameliyat risklidir ve ancak birisi hayatta kalabilecektir. Bu zor kararı vermek ne yazık ki doktorlara düşecektir.Kazada beyin ölümü gerçekleşen bir adamin yakinlari organlarıyla başka insanlara hayat vermeyi kabul edecekler mi? Zenan ve Kader bu vakada farkli goruslere sahip olacaklar.
Sıradan bir yaralanma gibi hastaneye gelen genç, saatler sonra neredeyse ölmek üzere tekrar hastaneye gelecektir.
Bu arada Levent ve Ela arasındaki yakınlaşma giderek artar. Levent Ela’nın kalbine girmeyi başaracak mi?

la*mer
05-09-2008, 02:10 AM
4.BÖLÜM ÖZETİ

Genç doktorlar için hastanede yeni bir gün daha! Burak daha şimdiden Kaderle uğraşmaya başlamış bile. Kaderin ona Bay İblis demesinin nedeni ne olabilir ki? Levent Elaya daha da yakın olabilmek için çabalıyor. Ancak bu durum Elayı daha da rahatsız ediyor. Üstüne Zenan Elaya öfkeli. Ela iyice bunalmış… Kimse niye onu anlamıyor? Zenan herkesten daha çok çalışıyor. Ancak onu da bekleyen bir sürpriz var. Dışarıdan bakıldığında güçlü, yıkılmaz görünen Zenan’ı alt üst edecek olan gerçekler ne? Kader de en büyük kabusuyla yüz yüze. Siz hiç güzel olduğunuz için kendinizden nefret ettiniz mi? Bir yandan Burak bir yandan biyopsisini yapmak zorunda olduğu hastası. Genç hastanın başka bir sorunu daha var. Kaderin doktoru olmasını istemiyor ama neden?
Bir kaza ve bu kaza için kendini suçlayan Levent! Kanlar içinde hastaneye getirdiği, mendil satan küçük kızı yaşatmak için var gücüyle çalışan Levent için de işler yolunda gitmiyor. Dünyalar güzeli küçük kız her şeye rağmen niye iyileşmiyor?Zavallı Hasan hala kendine bir ev bulamadı. Kiralar ateş pahası, asistan maaşı neye yeter ki? Ela ve Levent arasındaki gerginlik sürüyor. Ela zor saatler geçiren Leventin yanında olmak istiyor ama Levent ona hala kızgın!
Zenan ve Suatı karşı karşıya getiren olay ne?
Ela ve babası… Kaybettikleri zamanı geri getirebilecekler mi? Siz hiç babanıza kendinizi hatırlatmak zorunda kaldınız mı? Üstelik birkaç dakika sonra unutacağı gerçeğini bilerek.
Ve Kaderi öfkeden delirten an! Buraka öyle bir ders veriyor ki…Kötü geçen bir gün tek bir mumla bile aydınlanabiliyor. Ela ve Levent her şeye rağmen birbirlerine o en önemli şeyi fısıldayabiliyor….

la*mer
05-09-2008, 02:10 AM
5.BÖLÜM ÖZETİ

Ela babası ile ilgili zor bir karar vermek zorunda. Babasının kaldığı bakımevine gittiğinde onu kötü bir sürpriz beklemektedir… Aynı gün içinde yaşayacakları Ela’yı daha da alt üst eder. Kalp ameliyatına girdiği kadının kocası Ela’yı suçlayacaktır. Peki ama neden? Levent içinde işler yolunda gitmez. Hiçbir terslik gözükmektedir ancak Küçük Ayşe bir türlü iyileşememektedir. Yemek yemez, kimse ile konuşmaz hatta Levent’le bile…Boğaza uçan arabadan çıkarılıp hastaneye getirilen aile başka bir drama daha neden olur. Kazayı yapan baba ve Burak’ı karşı karşıya getirecek olay ne? Burak ilk kez bu kadar öfkeli… Burak’ın geçmişini ve onun başka bir yüzünü gören Kader ne yapacak?Böyle hırsızlık görülmedi…
Hastaneye getirilen çingene kadın Kader’e geleceği ile ilgili çok enteresan şeyler söylüyor.Hasan bir türlü itiraf edemediği aşkıyla ne yapacak? Kötü geçen gün hiç bitmeyecek gibi geliyor Ela’ya.Suat Zenan arasındaki yakınlaşma giderek ilerliyor. Gestapo verdiği kararların ne kadar doğru olduğunu bir kez daha görüyor. Nihayet hastanede gün bir kez daha bitiyor… Ardından bir mucize gerçekleşiyor…

la*mer
05-09-2008, 02:10 AM
6.BÖLÜM ÖZETİ

Ela’nın büyük yüzleşmesi… Ela’yı Levent’le yakalayan Gestapo Ela’yı nasıl cezalandıracak? Yoksa Ela baskılara dayanamayarak aşkına veda mı edecek? Suat ve Zenan arasındaki yakınlaşma giderek kendini daha fazla hissettirmekte… Bu arada Hasan’ı hastanede sürpriz bir konuk beklemektedir… Deli dolu, çılgın çocukluk arkadaşı Ece’nin dansçı olma hayalleri, talihsiz bir olayla son bulur. Hepimizin hayatını tehdit eden kapkaççıların bu seferki kurbanı Ece’dir! . Bu olayda en çok Hasan kendini suçlamaktadır. Bağdat caddesi yine trajik bir kazaya sahne olur. Babasının arabasını kaçıran genç, yaptıklarının bedelini çok ağır ödeyecektir. Parkinson hastası yaşlı adamı şok eden gerçek ne? Kader herkesi hayrete düşüren bir müdahaleyle, hastasının hayatını kurtarıyor. Ela için hayat yeterince zor geçerken Levent’in kötü davranışları onu alt üst eder. Levent’i böyle davranmaya iten neden ne? Burak Kader’i etkilemeye çalışırken, kendi tuzağına düşüyor. Zenan’dan çılgınca şeyler isteyen ve hayır diyemediği kişi kim? Böyle ambulans şoförü görmediniz! Halil; söz konusu hastalar olunca gözü hiçbir şey görmeyen biridir o. Ela ve Levent ilişkisinde kazanan ne olacak… Aşk mı yoksa kurallar mı?

la*mer
05-09-2008, 02:10 AM
7.BÖLÜM ÖZETİ

Levent Ela artık birlikteler… Ela aşkının arkasında… Gestapo’nun tüm zorlamalarına karşı asla yılmıyor. Levent Ela için bir sürpriz hazırlamakta… Kader’e göre Levent Ela’ya evlenme teklif edecek. Ama beklenen yemek bir türlü gerçekleşmez… Bir anne evladı için neleri göze almaz ki? 9 aylık hamile kadın ölümü pahasına bebeğini dünyaya getirir. Anne bebeğin vedası herkesi göz yaşlarına boğar… Diğer yanda bir baba istemeden de olsa oğlunu uçurumun kenarına getiriyor. Genç bir futbol yıldızının çaresizliği! Küçük bir kızın hayatı Levent’in ellerinde… Ameliyatta Levent’i bekleyen kötü sürpriz… Kader’le Ela’yı karşı karşıya getiren olay ne? Birlikte olamayan sevgililer ölümü seçiyor. Aşkla yaşam arasındaki ince sınır. Bütün hastane Ela ve Levent ilişkisini konuşurken, Zenan ve Suat arasında neler oluyor? Ela en büyük sırrını Levent’le paylaşıyor. Gecenin yarısında gelen esrarengiz telefon… Ela ve Levent için hiçbir şey eskisi gibi olmayacak .

la*mer
05-09-2008, 02:10 AM
8.BÖLÜM ÖZETİ

Levent, Ela'ya söylemek istediği şeyi söyleyebilecek mi? Beklenen yemek bir türlü gerçekleşmez... Suat ve Zenan arasındaki yakınlaşma hastanedekiler tarafından anlaşılacak mı? Zenan'ın ninesinin ziyaretinin asıl nedeni nedir? Gelecegi görebilen bayılma nöbetleri ile gelen 17 yaşında genç kız asistanlarımızın sırlarını açıklayacaktır. Haldun'un gözleriyle ilgili problemini çözmesine Levent yardım edecektir. Finalde Ela ve Levent'i bekleyen surpriz herkesi şaşırtacaktır.

la*mer
05-09-2008, 02:11 AM
9. BÖLÜM ÖZETİ

Aşk’ın en büyük sınavı! Levent’in eski karısı bir anda ortaya çıkıp her şeyi yerle bir ediyor. Umutlar, mutlulukla, birbirine verilen sözler… Her şey yalan mıydı? Levent’in geçmişini saklamasının sebebi ne? Ela bundan sonra ne yapacak? Çöplükte bulunan küçük bebeğe ne olacak? Acımasızca terk edilen bebek hastanenin gözbebeği oluyor. Güzel bebek hangi sert kalbi yumuşatmayı başaracak? Ela ve Bilge yan yana. Bilge’nin gerçek yüzünü kimse göremiyor… Haldun’un görevi Suat’a devrediliyor. Bu durum levent ve Suat’ı karşı karşıya getiriyor. Kader küçük bebeğin ailesini bulmak için elinden geleni yaparken, hastaneye gelen yaşlı çift herkese gerçek aşkı gösteriyor. Yıllar boyunca birlikte çarpan iki yürek yine birlikte duruyor… Suat ve Zenan artık duygularından kaçmıyor… Levent Ela’ya kendini affettirebilecek mi? Beyaz çiçeklerin sahibi kim olacak?

la*mer
05-09-2008, 02:11 AM
10.BÖLÜM ÖZETİ

İki Kadin arasında kalan Levent bu zor durumu nasıl cozecek? Ela, Bilge’nin hastanedeki varlığıyla nasıl başedecek? Suat’ın Haldun’un yerine cerrahi bölüm şefliği yapması, Levent’le aralarındaki rekabeti arttıracak mı? Suat’ın şefliği Zenan’la aralarındaki yakınlasmayı ne yönde etkileyecek? Haldun’un sürpriz ziyaretçisi kim olacak? Acil’e gelen babasıyla sorunları olan hasta, Kader ile Burak arasında yeni gelismelere vesile olacak...

la*mer
05-09-2008, 02:11 AM
11. bölüm özet

Ela, Bilge’nin hamile olduğunu öğrenince nasıl tepki verecek?
Gestapo bu duruma tepkisi kendinden hiç beklenmeyecek bir şekilde olacaktır. Ela için her şey üst üste gelmektedir. Levent’le yaşadıkları yetmezmiş gibi hastaneye acil olarak getirilen bir hasta onu sarsacaktır.
Bu arada ameliyatının üstünden çok uzun bir süre geçmemesine rağmen Haldun işinin başına dönmek istemektedir.
Suat ve Zenan iş hırslarına yenik düşecekler mi? Yoksa aşk mı galip gelecek?
Kader ile Burak arasındaki yakınlaşma nasıl gelişecek? Kader Burak’ın yemek teklifini kabul edecek mi?

la*mer
05-09-2008, 02:11 AM
Bütün hastane Zenan’ı ve Zeynep’i aramaktadir.

Şizofreni hastası tarafından yaralanan Zenan yasamla ölüm arasındaki mücadelesini kazanabilecek mi?

Suat, onun için cok önemli iki insani kaybetme korkusuyla nasil yüzleşecek? Gestapo, Suat ve Levent bu durumdaki sorumluluklarını sorgulayacaklar.

Kader ve Burak arasındaki yakınlaşma giderek hızlanıyor.

Bilge, Levent ve Ela üçgeninde gerginlik en tepe noktadadır. İki kadın arasında kalan Levent ne yapacak?

la*mer
05-09-2008, 02:12 AM
13.Bolum
Şizofreni hastası tarafından yaralanan Zenan cerrahiden nasıl uzak kalmayı becerecek? Evlilik hazırlıklarını hızlandıran Bilge’ye Levent’in tepkisi nasıl olacak? Levent Ela’ya olan aşkını unutabilecek mi? Hastaneye gelen karizmatik hasta Ela’nın aklını çelebilecek mi? Bu duruma Levent’in tepkisi ne olacak? Bir türlü dinlenmeyi istemeyen Zenan’a Suat nasıl bir yöntem bulacak? Gestapo’nun sürpriz akşamki randevusu kiminle? Kader ile Burak arasında neler olacak?

la*mer
05-09-2008, 02:12 AM
14. Bölüm Özeti

Levent’in Ela’ya vedası… Bitti denmesine rağmen bitmeyen büyük aşk acı çektirmeye devam ediyor. Bilge’nin yalancı hamileliği nereye kadar sürecek? Suat ve Zenan için ise her şey yolunda… İlk kez sevgi sözcükleri kuruluyor. Hasan ve Ela’yı bekleyen büyük sürpriz. Gün her zamankinden başka başlıyor. Genç bir çocuğun hayatı Ela’nın ellerinde. Kanserli bir anneniz var, Onu iyileştirmek için çareniz yoksa neleri göze alırdınız? Kader ve Burak arasındaki buzlar bir türlü erimiyor. Zenan biran önce ayağa kalkıp doktorluk yapmak istiyor. Hasta ve yalnız küçük bir kız. Sırma! Levent ve Ela onu iyileştirmeyi başarıyor ya sonra? Hastaneye getirilen genç kızın midesinden çıkarılan şey doktorları bile dehşete düşürüyor. Levent herkes için en doğrusunu yapmaya çalışırken, kimseyi mutlu edemiyor. Bilge’nin sırrını ilk kim keşfedecek? Hamilelik yalanı çok uzun süreceğe benzemiyor. Zenan’ın büyük yüzleşmesi! Doktor olmanın ağır sorumluluğuyla ilk kez karşı karşıya…

la*mer
05-09-2008, 02:13 AM
15.bölümün özeti

Levent ile Bilge sonunda evililik gununu alacaklar. Bu durum Ela’yı nasıl etkileyecek?
Hasan Ela’ya olan aşkını itiraf etmek için yollar aramaktadır

Sabah geç kalan Hasan’ın başına ne gelmiş olabilir

Hastanedeki herkes Ela’nın düştüğü durum hakkında dedikodu yapmaktadırlar. Ela bundan kötü etkilenmektedir.

18 yaşındaki felçli hasta Burak ile Kader aşkında kilit bir nokta olacaktır

Suat ve Zenan aşkı hastanede resmileşecek mi?
.
Bu ilişkiyi Haldun öğrenecek mi?

la*mer
05-09-2008, 02:14 AM
16.BASIN ÖZETİ

Levent ve savcı karşı karşıya. Biri kanunları diğeri insan hayatını savunuyor… Kim kazanacak? Kötü geçen gecenin sonunda Ela ve Levent uzun zamandan beri ilk kez yan yanalar. Gözlerden, sorunlardan uzak… Kısa ama her şeyi anlatan bir an… Bilge’yi ziyaret eden yabancı kim? Bilge’nin yeni planları beklediği gibi sonuçlanmıyor. Yalanlar gittikçe büyüyüp, kontrolünden çıkıyor. Gestapo ilk kez hastaneye geç kalıyor. Asistanlar şaşkın… Suat’ın havaalanından alıp hastaneye getirdiği sürpriz ziyaretçi. En çok Zenan’ın hayatını alt üst edecek. Bir trafik kazası en mutlu anında insanları hüzne boğuyor. Daima sert gözüken bir baba ve evlatlıktan reddettiği kızı… Baba kız birbirlerine yeniden kavuştuklarında belki de çok geç… Ve belkide ilk kez ameliyat masasında bir insanin ölüme en yakın olduğu noktaya tanık olacaksınız. Ve diğer tarafta kazayı yapan gencin trajedisi… Burak’ın ilanı aşkı hiç de beklendiği gibi sonuçlanmıyor. Kader’in cevabı ne olacak? Hasan’ın aşkı daha fazla gizli kalamıyor. Ela güllerin sırrını öğrenebilecek mi? Suat ve Zenan’ın zor kararı… Levent Bilge’nin yalanına bir adım daha yaklaşıyor…

la*mer
05-09-2008, 02:14 AM
17. bölüm özeti

Ela evde niçin parti düzenliyor?. Bu parti Ela ve Hasan’ın ilişkisini nasıl etkileyecek? Bilge’nin yalanları kopma noktasında… Bilge, Serdar ve Gestapo’nun baskılarına dayanamayıp tüm gerçekleri Levent’e itiraf edecek mi? Kader ile Burak’ın yakınlaşması giderek artıyor... Suat ve Zenan’ın ilişkisi zor durumda. İki aşık Azze’nin ısrarlarına karşı evlenecek mi yoksa tamamen mi ayrılacak?

la*mer
05-09-2008, 02:15 AM
18.Blm özeti
Gerçekler ortaya çıktı ama onlar aptalca bir oyunun kurbanı mı olacaklar? Ela kararsız... Levent Ela’yı ikna etme çabasında.
Zenan kızgın. Bir yanda Suat bir yanda nenesi... Hangisine hayır diyecek. Onunla evlenmek isteyen Suat’a mı yoksa bir karar ver diyen inatçı nenesine mi?
Hasan kendisine kalacak bir yer bulmak zorunda. Şansı yaver gitmiyor. O da kendine kimsenin aklına gelmeyecek bir yer buluyor.
Çılgın nene Azze’nin gitmeye niyeti yok. Şimdi de hastaneden çıkmıyor. Hastayım dese de Zenan’ın ona inanmaya niyeti yok.
Ya Azze’nin niyeti? Suat’ı şaşkına çevirecek karar nihayet Azze’den geliyor...
Ela Hasan konusunda çok üzgün eve dönmesi için uğraşsa da boşuna. Hasan onu affetmiyor.
Burak ve Bilge’yi karşı karşıya getiren inatlaşma. Kazanan kim olacak?
Trajik bir olay bir sevda öyküsünün acılı kahramanlarını bir araya getiriyor. Doktorlar inşaat işçisinin göğsüne saplanan demiri çıkarmak için insan üstü bir çaba harcıyorlar.
Suat için zor anlar. Onu bu kadar zorlayan hasta kim?
Bilge her şeyin sorumlusu olarak gördüğü Gestapo’ya meydan okuyor.
Bir dakika önce yaşadığı şeyleri unutup diğer tarafta hayatının en büyük acısını tekrar tekrar hatırlayan bir babanın dramı...
Gestapoyu bile şaşırtan olay!
Onun ve Kader’in belalısı kaşık yutan küçük Alican tekrar hastanede.
Levent’in Ela’ya hediyesi, Bilge’nin Levent’ten özür dileme çabaları, Zenan’ın Suat’a hazırladığı sürpriz, Burak’ın yağdırdığı kırmızı kar ve hastanedeki herkesi şok edecek itiraf!

la*mer
05-09-2008, 02:15 AM
19.BÖLÜM ÖZETİ

Hasan evsiz ve arkadaşsız. Ela ve Levent ilk kez bu kadar mutlu, ama sorunlar peşlerini bırakmıyor… Hastaneye bıçaklanarak getirilen genç ve Ela’nın babası arasındaki bağ ne?
Eğlenceyle başlayan gece üç genç için kabusa dönüyor. Gencin hayatı Hasan’ın ellerinde… Ortalığı karıştıran zengin aileyle Suat karşı karşıya! Gençler neyi saklıyor?
Zenan’ın başı bu kez komşusuyla belada. Azze giderken yerine komşuyu bırakmış. Zenan’ı evsiz bırakacak kadar şaşırtıcı olay. Zenan şimdi nerede kalacak? Bilge’nin gözü Ela ve Levent’in üzerinde. Serdar da vazgeçmiyor ve artık hastanede çalışacak Bilge’nin en zor yüzleşmesi ne olacak? Haldun’un karısı Nisa’nın ağır sözleri şok etkisi yaratacak. Gestapo’ya gelen teklif saklamaya çalıştığı sırrı nihayet ortaya çıkartıyor.
Haldun tüm yaptıklarından sonra Levent’e kendini affettiriyor.
Küçük ve masum bir kızın yaşadığı dram. Bir baba çocuğuna bunu nasıl yapar dedirtecek olay, Levent’i çileden çıkarıyor
Hasan’ın saçları ruh halini yansıtsa da Hasan’ın umurunda değil. İki evsiz kader birliği yapıyor , Nihat’ın hatırlamadığı gecenin karanlık gerçekleri bir bir su yüzüne çıkıyor. Ela ve Levent için zor günler geri mi döndü?

la*mer
05-09-2008, 02:15 AM
20.Bölüm özeti
Ela’nın babası cinayetler suçlanıyor. Masum olduğunu kanıtlamak için tek bir yolu var. Ancak gençler ifadelerini değiştirmiyor. Nihat, hayat kurtarmanın bedelini fazlasıyla ödüyor. Zenan, Hasan’la beraber hastanede kalıyor. Bu sırrı herkesten saklıyorlar ta ki beklenmedik ziyaretçi gelene kadar. Gestapo mutsuz. Hamileliği yüzünden Haldun’la karşı karşıya geliyor. Ameliyatlardan uzaklaştırılan Gestapo’nun ise, Haldun’a bir süprizi var. Böyle kaza görülmedi! Görenleri şaşkına çeviren kaza bir trajediye dönüyor. Ayrılamaz denen karı kocayı ölüm mü ayıracak? Bıçaklanma olayının görgü tanığı Melisa vicdanıyla karşı karşıya, susup masum bir insanın hayatını mı mahvedecek yoksa gerçeği mi açıklayacak? Uyuşturucu bir gencin daha kalbini durduruyor. Serdar’ı Ela’nın yanında gören Levent’in öfkesi çok büyük. Gestapoyu canından bezdiren hasta kim? Vitrin camına giren hastayla Kader’in başı belada. Burak Kader’e yardım ediyor ama karşılığında bir şey yapması gerek. Alzheimerli yaşlı bir kadın ve onu çok seven kocası. Sevdiğiniz, yılarınızı geçirdiğiniz karınızın acısını dindirmek için neleri göze alırsınız? Hasan ise tekrar evsiz. Zenan nihayet Suat’ın ailesiyle tanışıyor ama hiçbir şey hayal ettiği gibi değil. Ela ve Levent için artık kötü günler geride kaldı.

la*mer
05-09-2008, 02:16 AM
21.Bölüm Özeti

Ela’nın yeni misafiri var...
Zenan’ı bu kadar kızdıran ne? Levent’in zor gecesi...

Mahalleliyi kızdıran olay ne? Galeyana gelen halkı polis bile durduramıyor. Levent, bir doktor olarak elinden geleni yaparken istenmeyen olaylar oluyor. Olaylarda yaralanan gencin babası adalet istiyor.

Bir ambulans şoförünün talihsiz anları. Hasan, Burak’ın da yardımıyla yepyeni bir hayatın başında. Biraz eğlenmenin kime ne zararı olur demeyin, eğlenceyle başlayan gece ertesi gün Burak, Hasan ve Kader’in başına bela oluyor. Gestapo hala Zenan’la uğraşıyor. Suat hayranı olduğu keman sanatçısıyla bir kez daha karşılaşıyor. Suat’ın hayatını değiştiren sanatçının bu kez kalbi Suat’ın ellerinde. Ela, Hasan’la barışmak istiyor ama çabaları sonuçsuz. Hasan onu ne zaman affedeceğini söylüyor. Serdar, Levent’le Bilge hakkında konuşmak istiyor. Levent’in ise Bilge ile ilgili hiçbir şey konuşmaya niyeti yok. Bilge’nin hastalığı bu kararırını değiştirebilir mi? Ela bu kez gerçekten kıskanıyor. Bir anne ve hayatta sahip olduğu tek varlığı oğlu. Anneyi oğlunun ölümünden daha çok yıkan ne olabilir? Bir gelin ve her şeyi bir anda unutan bir damat. Evet demeyi hatırlayacak mı? Burak’ın itirafı, Suat’ı ziyarete gelen esrarengiz kadın, Levent ve Ela’nın romantik gecelerini kabusa çevirecek telefon...

la*mer
05-09-2008, 02:17 AM
22.BÖLÜM ÖZETİ

Bilge'nin hastalığına inanmayan Ela, ne gibi bir sürprizle karşılaşıyor?Bilge'nin hastalığına Levent nasıl bir tepki vericek?Ela ile Levent arasında Bilge'nin hastalığı sorun yaratacak mı?

Zenan,Suat'ın eski sevgilisi olan Sedef'le bu kadar ilgilenmesi üzerine ne yapacak?

Burak'ın aldattığını öğrenen Kader,Burak'ı affedebilecek mi?

Trafik kazasıyla gelen küçük Emir'in sakladığı sırrını Ela çözmeye çalışacak.

Burak'a gelen sürpriz telefon üzerine Hasan ve Burak yola çıkıyorlar...Yolun sonunda onları ne bekliyor?

la*mer
05-09-2008, 02:18 AM
23. BÖLÜM ÖZETİ

Zenan’la Suat arasındaki gerginlik nasıl sonuçlanacak?
Suat Zenan’ın güvenini kazanmak için çaba gösterecek mi?

Burak, babasının ölümüyle yaşadığı mutsuzluğu işine yansıtınca Suat’ın sert tepkisiyle karşılaşacak.
Kader Burak’ın onu aldatmasını sindirebilecek mi?

Ela ve Levent arasındaki aşk romantik tekne gezintisinden sonra daha da büyüyor.

Gestapo ve Bilge arasındaki gerginlik hastaneye gelen hamile hastayla birlikte artıyor.

Tıp tarihinde mucize olarak kabul edilen bir olay doklltorlar dizisinde gerçekleşiyor.

la*mer
05-09-2008, 02:19 AM
24. BÖLÜM ÖZETİ

Suat ve Zenan'I barıştırmaya calışan Ela Zenanın sert tepkisiyle karşılaşıyor.

Bilgenin rahatsızlığı üzerine Leventin Bilgeye olan ilgisi Ela üzerinde nasıl bir tepki yaratıyor.?

Sedefin telefonu üzerine hastaneden çıkan Suat tepki şüphe uyandırıyor.?

Hasan uzun zamandır aşkta aradığı mutluluğu yakalıyormu?Hasanı ziyarete gelenler kim?
Burak kaderin güvenini yeniden kazanabilcek mi?
Ela ve levent arasındaki büyük aşk elanın yaşadığı şok a ragmen devam edecek mİ?
Suat a gelen sürpriz teklif hayatını nasıl değiştirecek?

la*mer
05-09-2008, 02:21 AM
Ela,Bilge’nin Levent’in telefonunu açmasına nasıl bir tepkiyle karşılık verecek?Levent’i affedebilecek mi? Burak ve Kader’in kavgası bir epilepsi hastasında işe yarıyor. Suat,Amerika Johns Hopkins’den gelen teklifi kabul edecek mi? Zenan sonunda Suat’la konuşacak mı? Burak, kendisine bir türlü güvenmeyen Kader’i yaptığı son olayla iyice üzyüyor

la*mer
05-09-2008, 02:21 AM
26. Bölüm Özeti (sezon finali)

Suat Zenan ayrılığında sürpriz gelişme. Suat ve Zenan aşklarına bir şans daha verebilecekler mi? Ölüme yaklaşan bir hasta geride bıraktıklarına nasıl veda edecek? Kader ve Burak aşkında sona mı gelindi? Ela ve Levent’in hayalini kurdukları mavi yolculuğa çıkmalarını engelleyecek olağanüstü olaylar… Aşkları onları hayata bağlayabilecek mi? Ameliyat masasında kalbi duran, herkesi ağlatacak hasta kim? Hastalarını kurtarmak için ölümle savaşmaya alışmış doktorlarımız bu defa ölümle burun buruna… Dehşet verici gelişmeleriyle DOKTORLAR büyük sezon finaliyle sizleri bekliyor.

la*mer
05-09-2008, 02:28 AM
27. bölüm özeti

Patlamadan sonra geçen üç ay pek çok şeyi değiştirmiştir. Kaybedilenlerin acısı dinmese de hayat devam etmektedir. Yaşananlar herkesi olgunlaştırmış, yeni mücadeleler için biraz daha hazırlamıştır. Patlamadan sağ kurtulan Haldun, başhekimliği Levent’e emanet ederek dinlenmeye çekilmiştir. Ancak hastane kadrosuna dahil etmek istediği bir cerrah, Levent’e sorun yaratacaktır. Başarılı, yakışıklı ve çapkın estetik cerrah Arslan’ın ekibe katılması hastaneyi daha ilk günden karıştırır. Arslan’ın aşırı özgüveni ve çapkınlığı, Ela’nın başına iş açar. Tatlı, işveli ve saf kalpli bir hemşire; Sevda da ekibe dâhil olunca, hastanede işler karışır. Ela, kendini Arslan ile geçici başhekim Levent arasında oynanan bir güç oyunun ortasında bulacaktir. Çok ender görülen bir tıp vakası herkesi oldukça heyecanlandırır: Yapışık ikizler. Ancak ikizlerin ameliyatı konusunda Levent ve Arslan arasında oluşan mesleki bir fikir ayrılığı ameliyatı zora sokar. Hastanede tek çatışan onlar değildir. Patlamada kaybedilen yaşamlar, Hasan ve Zenan’ın da arasının açılmasına neden olur. İkisinin farklı yaklaşımları, Hasan ve Zenan’ı rakip haline getirecektir. Yıllar önce birbirine küsen laz kardeşlerin, bir kalp kapakçığı ameliyatı nedeniyle Suat’a gelmesi, hastanede komik anlara sebep olur.

la*mer
05-09-2008, 02:29 AM
28.Bölüm Özeti

Ela, Arslan’ın bütün işleri üzerine yıkmasına nasıl karsılık verecek?

Arslan yüzünden Levent ile Ela arasında soğuk rüzgarlar esiyor.

Zenan Suat’ın yaptığı sürpriz karşısında aşırı tepki veriyor ve Suat’ı zor durumda bırakıyor.

Hasan , Ela ve Zenan’ı hangi olay karşısında çok kızdırdı?

Arslan’ın kaçamağını hastaneden kim görüyor?

Hastaneye gelen ufak kız bütün doktorları şaşkınlığa uğratıyor.

la*mer
05-09-2008, 02:29 AM
29.Bölüm Özeti...

Doktorların aşk hayatı, meslekleri kadar başarılı değildir. Ne Suat ve Zenan ne de Ela ve Levent ilişkilerini istedikleri gibi yürütememekte, sorunlar yaşamaktadırlar. Asistanlar ve cerrahlar da kendi aralarında kafa patlatarak karşı cinsi anlamaya çalışır. Ancak iki taraf da bu konuda pek başarılı değildir. İki çift de sonunda hastalarının yanında tartışacak noktaya gelirler. Doktorlar dizisine yeni katılan İlhan Mansız’ın canlandırdığı yakışıklı genç hasta ise, sürekli tartışan Suat ve Zenan’ın çok şanslı olduğunu düşünmektedir. Çünkü kendisi hiç aşkı tatmamıştır ve en kötüsü, kalbinin iflas ettiğini, bu duyguyu yaşamadan ölme ihtimali olduğunu öğrenir. Çiftler arasındaki gerilim Ela’nın aniden ortaya çıkan hastalığı nedeniyle şekil değiştirir. Ela’nın acısını dindirmek için aldığı morfin, zihninde tuttuğu her şeyi ortaya dökmesine sebep olur. Levent, Zenan, Suat ve tabi ki Arslan bu durumdan nasibini alır. Morfin’in etkisiyle kontrol mekanizmasını yitiren Ela, hepsi hakkında düşündüklerini bir bir ortaya döker. Arslan, meme kanseri nedeniyle alınan göğüsleri yerine implantasyon yapacağı hastasıyla Ela olmadan ilgilenmek durumunda kalır. Hasta, Arslan’ın pek alışık olmadığımız sevecen yüzünü görmemize neden olur. Ancak başhekimlik yarışına katıldığını ilan ettiğinde Arslan’ın hırslı karakterinde bir değişiklik olmadığı anlaşılır.. Fikret ilerleyen hamileliği dolayısıyla sıkıntılar yaşamaktadır. Hamilelik depresyonuna girmek üzereyken duygularını umulmadık biriyle, asistanı Hasan’la paylaşır. Bu arada Hasan’ın Sevda’yla karşılıklı yardımlaşmaları, aralarında sıcak bir ilişki başlamasına sebep olur...

la*mer
05-09-2008, 02:30 AM
Doktorlar 30. bölüm özeti

Ela'nın hastalanması birçok kişinin hayatını değiştirmiş, Kimi hatalarını kimi duyguların kimiyse arzularını farketmiş ve bu doğrultuda yol almaya başlamıştır...Suat Zenan'la barışmanın yollarını ararken, bulduğu yöntem Zenan'ın tepkisine neden olacak, ayrıca hastanede geçen bir olay yüzünden suat'ın başı Zenan'la derde girecektir ve küslük büyüyecektir ama barış hiç beklenmedik bir şekilde gelecektir...

Ela'ysa iyileşmesiyle gene işnini başına dönmüş, arslan'ın günlük eziyetlerine yeniden katlanmaya başlamıştır..Ancak tek bir farkla..Arslan artık Ela'yı da ameliyatlara alıyordur..

Leventse süpriz bir ziyaretle kontrol için geldiğini söyleyen annesiyle artık çok önemli bir konuyu konuşmak istiyordur...Ama annnesinin vereceği tepki ne olacaktır?Ama ne olursa olsun levent kararından vazgeçmeyecektir..

Hasan'la sevda'nın arası giderek iyi olmaya başlamadaktadır ancak ayhan gene işleri karıştıracaktır..
Gestapo'nun erken doğumuysa hastanede büyük bir karşıklığa yol açacaktır

la*mer
05-09-2008, 02:30 AM
31.Bölüm Özeti...

Zeynep gurubun bir üyesi olmak için çabalarken sakarlıkları ile herkesi zor durumda bırakmaktadır. Zenan O’nu dışlamak isterken Hasan destek verir. Zenan ve Suat ayrılıklarına alışmaya çalışırlarken, Hasan ve Ela’nın dürüst yorumları Zenan’ı kızdırır. Hasan ve Sevda arasında oluşan yakınlık ise Ela ve Zenan’a eğlence malzemesi olur. Ela ve Levent’in arası Arslan’ın Ela’yı ameliyata almaması yüzünden açılır. Ela bu kez ameliyata girmekte kararlıdır. Genetik bir bozukluğu olan genç bir kız hastaneye tedavi için gelir ve hesapta olmayan bir tedavi umudu doğsa da sigorta ameliyat masraflarını karşılamayınca Zeynep genç kıza yardım etmeye çalışır. Orta yaşlı bir kadın araba kazasında kırılmış olan burnunu düzeltmek için yanında kocası ile gelir. Arslan kadının hikayesinde yerine oturmayan bir şeyler olduğunu sezer. Fikret’in ameliyat ettiği bir kanser hastası tekrar hastaneye yatar. Durumunu bilmeyen sevgilisi O’nun gıda zehirlenmesi geçirdiğini sanmaktadır. Fakat hiç beklenmedik bir gelişme herkesi şaşırtıp hastaneyi birbirine katacaktır.

la*mer
05-09-2008, 02:30 AM
32.Bölüm Özeti...

Bu hafta doktorlar’da gözyaşı ve kahkaha birbirine karışıyor.

Zenan ve Suat arasında sinirler gergin, kıskançlık hat safhada.

Ailesinden bunalan Zeynep, Ela’nın yanına taşınmak istiyor, Ela ve Zenan ise kararsız.

Arslan’ın bu hafta kimseyle uğraşacak hali yok, çünkü başında büyük bir bela ve geçmişindeyse büyük bir sır var.

Uyuşturucu dramı, aşkı uğruna kendinden vazgeçen bir genç ve çocukları için çırpınan bir aile.

la*mer
05-09-2008, 02:31 AM
33.Bölüm Özeti

Zenan bir yandan Zeynep'le didişirken bir yandan da onun hiç bilmediği bir yönünü öğrenir. Acaba Zenan ile Zeynep arasındaki anlaşmazlık sona erecek mi? Annesinin ziyarete gelmesiyle Arslan'ın geçmişine ait bazı şeyler daha çok canını yakmaya başlar ama Arslan yine aynı Arslandır. Ela ile olan bu yakınlığından istifade etmeye kalkar. Ela ise birden gelen bu yakınlıktan dolayı şaşkındır. Hasan ise Sevda'nın bambaşka yüzü ile tanışır. Artık koca delisi Sevda gitmiş, yerine bambaşka bir Sevda gelmiştir. Hasan bu yeni Sevda'dan son derece memnundur.Zenan bir hastası sayesinde su yüzüne çıkarmak istemediği gerçeklerle yüzleşiyor. Zenan'ın Suat'a olan süpriz ziyareti nasıl sonuçlanacak? Tamamen Suat'a ait olmak isteyen Zenan'a Suat'ın tepkisi ne olacak?

la*mer
05-09-2008, 02:31 AM
34.BÖLÜM

Bu hafta Doktorlar’da büyük bir sürpriz var. Hastaneye gelen biri, tüm dengeleri kökünden sarsıyor ve ortalığı fena halde karıştırıyor. Ela ve Levent arasında sert rüzgarlar eserken; Suat’ın evlenme teklifini kabul eden Zenan mutlu haberi kimselere açıklamaya yanaşmıyor. Buna karşılık Suat’ın planları bambaşka… Yeniden hastaneye gelen gelen bir hasta yüzünden Zeynep’in aklını karışık. Doğumdan sonra işine geri dönen Fikret ise annelik ve doktorluk arasında sıkışmış durumda. Doktorlar’ın heyecan dolu bu yeni bölümünü sakın kaçırmayın

la*mer
05-09-2008, 02:34 AM
35. Bölüm Özeti

Hayat Bazen Ölüme Benzer

Zenan ve Suat’ın evlilik kararı, Ela’yı çok sevindirse de, kendi ilişkisi hakkında düşünmeye itmiştir. Ancak Levent Ela’nın kaygılarının farkında değildir. Ela kendisini bu konuda yalnız hissedince, ondan hiç beklenmeyen bir şey yapar.

Zenan evlilik kararını açıklamak konusunda hala çekimserdir. Suat’ın ailesinin negatif yaklaşımı Zenan’ı iyice ürkütmüştür. Ancak Arslan’ın patavatsızlığı sayesinde, bu meseleyi daha fazla düşünmesine gerek kalmaz, işler kontrolünden çıkar. Acaba bu durum ilişkilerini güçlendirecek midir yoksa zedeleyecek mi?

Bakıcısı izne ayrılan Fikret, bebeği küçük Hasan’ı hastaneye getirmek zorunda kalır. Ancak bebeğini bakması için seçtiği asistan, bu konuda oldukça beceriksizdir ve komik anlara sebep olur.

Hasan Sevda’yla olan bağını ne kadar inkar etse de ondan kendini kurtaramamaktadır. Zeynep’le olan dostluğu ise giderek güçlenmektedir. Zeynep, kalp hastası Ömer’e karşı beslediği hisleri sadece onunla paylaşır.

Sars virüsü taşıdığından korkulan bir hasta, Arslan ve Levent’in karantinaya alınmasına sebep olur. Saatlerce aynı odada kalmak zorunda olan Levent ve Arslan giderek gerilirler. Ve sonunda aralarında yumruklaşmaya kadar giden korkunç bir kavga patlar.

Ela’nın eski sevgilisi Mert, Ela’ya yardımcı olmaya çalışırken her şeyin mahvolmasına sebep olur. Mert bütün iyi niyetine rağmen, Ela ve Levent’in ilişkisine bomba gibi düşer ve ilişki büyük bir yara alır.

la*mer
05-09-2008, 02:34 AM
36.bölüm özeti
Güven, sadakatsizlik, çaresizlik ve sancılar...

Ela ve Levent’in aşkları avuçlarından kayıp giderken, onu tutmaya güçleri yetecek mi? Güvensizlik büyük bir kopuşu mu yoksa daha sıkı bir kenetlenmeyi mi getirecek?

Suat ve Zenan ise evliliğe koşarken, yeni bir soruyla karşı karşıyalar. Evlilik iki kişilik midir, yoksa diğerinin ailesiyle de mi evleniriz? Zenan’ı istemeye giden Suat ve ailesi, Muş’ta nasıl karşılanacak?

la*mer
05-09-2008, 02:35 AM
37. Bölüm Özeti

Doktorlar süprizlerle geliyor...

Leventin kendisine güvenmediğini acı bir şekilde öğrenen Ela,hiç beklemediği bir süprizle karşılaşıyor ve teselliyi Zenan'da arıyor. Zenan ise bir yandan Ela ile ilgilenirken diğer yandan da aileler arasındaki çatışmadan dolayı evlilik kararını yeniden gözden geçirmeye karar veriyor. Suat ise ailesini restini çekiyor ve Zenan ile evlilik planlarına hız veriyor. Ortaya çıkacak bir olay Suatla Zenanın ortak yönlerini keşfetmelerini sağlayacak ve onları evliliğe bir adım daha yaklaştıracaktır.

Levent'in aldığı istifa kararı hastaneye bomba gibi düşer. Birçok kişi Elayı suçlarken, Ela'nın ise bütün bu karmaşa içinde düşündüğü tek kişi Leventtir. Mert ise Ela'nın düştüğü duruma daha fazla dayanamaz ve Leventle konuşmaya gider. Levent yaptıklarından pişman olur ama Ela'nın yaşadıklarından dolayı kendisini affetmeyeceğini düşünmektedir. Leventin ise Ela'ya kendini affettirmek için büyük bir süprizi vardır.Ama Levente asıl süpriz Ela'dan gelecektir. Bütün bu süprizler ilişkilerine yeni bir boyut kazandırırken, ilişkilerini düzeltmelerine yetecek midir?

Hasan'a resti çeken Sevda geri adım atmıyor. Hasan ise hala kararsız. Sevdaya duyduğu hislerin ne olduğuna karar veremezken, en büyük yardım Zeynep'ten geliyor. Zeynep ile Ömer her geçen gün yakınlaşırken Zeynep'i Ömer'i kaybetme korkusu sarıyor. Aşkları Ömeri yaşatmaya yetecek mi?

la*mer
05-09-2008, 02:35 AM
38. Bölüm Özeti

Doktorlarda bu hafta olayların akışını değiştirecek çok büyük bir sürpriz var.

Levent ve Ela’nın üzerindeki kara bulutlar dağılıyor. Bakalım hava günlük güneşlik olacak mı? Hastanedeki dedikodular yatışacak mı, çoğalacak mı?

Haldun’un derdi büyük. Karısıyla işi arasında seçim yapmak zorunda.

Hırslı doktorumuz Zenan ise nişan hazırlıkları yüzünden perişan durumda. Suat’ın hatırına ablasına dayanıyor dayanmasına ama neler çektiğini görmek istiyorsanız bu bölümü sakın kaçırmayın!

la*mer
05-09-2008, 02:35 AM
39. Bölüm Özeti

AİLE OLMAK

Levent’in evlilik teklif etmesiyle zor günleri geride bırakan Ela ve Levent çok mutludur. Ancak Ela’nın, mutluluğunu paylaşacak bir ailesinin olmayışı, onu üzmektedir. Ela’nın bu duygusal ihtiyacını, çok erken fark eden Levent, ona bir sürpriz yapmak için hazırlıklara başlar. Ama Ela’nın dostlarının da bir hazırlık içinde olduğundan habersizdir. Bu sürpriz, bütün hastaneyi bir araya toplar ve duygusal anlar yaşanır.

Nenesi tarafından affedildiğini öğrenen Zenan, onun ‘aileyle evlenmek’ konusundaki düşüncelerinde haklı olduğunu görür. Nişan hazırlıkları için hastaneye gelen Mine, Zenan’a yine zor anlar yaşatır. Zenan ve Suat, bir sınavla karşı karşıya kalırlar: Aşkları aileleri idare etmeye yetecek mi?

Bu arada Mine’yi büyük bir sürpriz beklemektedir. Zenan’ın intikamını hiç beklenmedik biri alır. Bakalım, Mine’ye hayatının şokunu yaşatan asistan kim olacak?

İflas etmek üzere olan kalbi, Ömer’i de, Zeynep’i de çok üzmektedir. Ömer zor bir karar vermek durumunda kalır. Zeynep aşkıyla Ömer’e destek olur ve bu zor kararda ona yardım eder. Ancak Ömer, ölümle sınanmaktadır.

Ev ve takım arkadaşı üç kızın yaşadığı büyük aşklara rağmen, Hasan hala Sevda’yla ilgili bir atılım gösterememiştir. Hasan’ın aklını başına getirmek isteyen Sevda, Arslan’dan yardım alır. Çapkın Arslan ve Sevda’nın yakınlıkları komik anlara sebep olduğu kadar, Hasan’ın da kıskanmasına yol açar. Bakalım Hasan, Sevda’nın umduğu noktaya gelecek mi?

Levent’ten yüz bulamayan Ayla rotasını değiştirmeye karar verir. Hastanenin başka bir yakışıklı cerrahıyla yakınlaşmaya giren Ayla’nın bu girişimi, onun beklediğinden bambaşka bir sonuç doğurur. Ayla, Levent ve Ela’nın ilişkisi üzerinde kara bulut gibi dolaşırken, Ela, iki kötü haber birden alır.

la*mer
05-09-2008, 02:36 AM
Babasını kaybeden Ela, geçmişinin kapısını çalmaya karar veriyor. Sırlarla dolu bir dönemin üzerindeki perdeyi kaldırmaya bakalım gücü yetecek mi?

Ailesi tarafından kredi kartı iptal edilen Zeynep’in ise başı fena halde dertte.

Zenan’ın ailesi Suat’lara yemeği davetli. Bunun gerginliğini yaşayan Zenan’ın sıkıntısı ise bu kadarla kalmayacak. Öğrendiği bir şey onu ciddi seçimler yapmaya zorlayacak.

la*mer
05-09-2008, 02:36 AM
41. Bölüm Özeti

BAZEN DÜRÜSTLÜK ÖLDÜRÜCÜDÜR

Annesini arayan Ela, duyduklarından hayal kırıklığına uğruyor. Levent’in duygusal desteği sayesinde bunu kolay atlatan Ela, yaşama daha sıkı sarılmaya karar verir. Artık üzüntülerin kendisine yaklaşmasına izin vermeyecektir.

Bu karar Zenan’ı sevindirdiği kadar zora da sokar. Levent’in onu aldattığını söyleyip söylememek konusunda büyük bir sıkıntı yaşamaktadır. Bu sıkıntı onu Levent’le karşı karşıya getirir.

Levent de suçluluk duygusuyla kıvranmaktadır. Dürüst olmakla Ela’yı kaybetmeyi göze almak arasında sıkışmıştır. Giderek daha yakın dost olduğu Suat’a akıl danışır. Ancak geç kalmıştır.

Arslan’ın dilini kestiği bir hastanın hikayesi ve Ayla’nın kızdırdığı iş arkadaşı, Zenan’ın aldatma meselesine başka bir gözle bakmasına sebep olur.

İade-i ziyaret için İstanbul’a gelen ve otelde bekleyen Zenan’ın ailesi nihayet ziyareti gerçekleştirir. İki aile arasındaki kültür farkı hem komik hem de gergin anlara sebep olur. Sonunda Azze olaya el koyar.

Hasan ve Sevda arasında, beklenmedik gelişme.. Hasan, Sevda hakkında hiç bilmediği şeyler öğrenir. Ancak olayları asıl karıştıran Azze’nin İstanbul’da kalmaya karar vermesi olur. Sevda ve Azze’nin tanışmaları olaylı olur.

Zeynep ve Ömer bir ilki yaşıyor. Ömer’in Zeynep’in kaygılarına rağmen kabul ettiği bir yöntem, ayağa kalkmasını ağlar. Aralarındaki yakınlaşma artarken Fikret bir şeylerden şüphelenmeye başlar.

la*mer
05-09-2008, 02:36 AM
42.Bölüm Özeti

Ayla dayak yedikten sonra Levent’in yanına gidiyor, Levent, Ayla’nın sağlığı için endişe ederken bir yandan da Ela’nın durumu öğrenmemesi için çalışıyor.

Suat ile Zenan’ın arasına kara kedi giriyor;

Fikret, Ömer ve Zeynep arasında muhtemel bir yakınlaşmadan şüpheleniyor.

Hastanede uzun süredir komada yatan hasta uyanıyor, Zeynep’le aralarında bir bağ oluşuyor.

Haldun ve Nisa’nın evinde yaprak dökümü var.

la*mer
05-09-2008, 02:37 AM
43. Bölüm Özeti

YENİ YILDA YENİ UMUTLAR


Zenan’ın üniversiteden hocası olan ve dünyaca tanınan “Kardiyo İlahı” lakaplı Kemal Engin, bir ameliyat için hastaneye geliyor. Ünlü profesörün Zenan’a gösterdiği mesleki ilgi Suat’ın kıskanmasına sebep oluyor. Suat’ın kıskançlığı Zenan’la ilişkisine nasıl etki edecek?

Ela bir hastane personelinin küçük oğluna yardım etmek için tüm imkânlarını seferber ediyor. Ancak bu arada unuttuğu önemli bir şey var. Ela’nın unuttuğu Levent’in ise büyük bir emekle hazırlandığı bu şey acaba ne?

Zeynep, arkadaşlarının bütün uyarılarına ve Gestapo’nun gözdağına rağmen Ömer’den kopamıyor. Mesleği tehlikede olan Zeynep, duygularının, mantığının önüne geçmesine engel olabilecek mi?

Arslan’ın para almadan ameliyat ettiği çocuk hasta, Fikret’in kendi çocuğuyla ilgilenmesine mani oluyor. Çalışan anne olmanın zorluklarını yaşayan Fikret ilk kez derdini biriyle paylaşıyor.

Sevda izinli, Hasan ise Zeynep’i Gestapo’dan korumayı misyon edinmiş durumda. Ender görülen bir hastalık nedeniyle heykele dönüşen ilgin bir hasta Hasan’ın duygusal anlar yaşamasına sebep oluyor.

la*mer
05-09-2008, 02:37 AM
Ömer tam tedaviden vazgeçeceği anda yeni bir kalp bulunduğu haberiyle hayata tutunuyor. Bakalım bu kalbi alabilmek o kadar kolay olacak mı?

Zeynep sevgilisini kurtarabilmek için, mantığın ve kuralların sınırlarını ne kadar zorlayacak?

Haldun ve Nisa arasındaki gerilim hasta yeğenlerinin hastaneye gelişiyle daha da tırmanıyor. İki arada kalan Haldun, zor saatler yaşıyor.

Zenan ve Suat arasındaki sert rüzgarlar sürüyor ta ki…

la*mer
05-09-2008, 02:38 AM
45. bÖLÜM öZETİ

YAKTIM GEMİLERİ DÖNÜŞ YOK ARTIK GERİ

Fikret, asistanlarının karıştığı işe tanık olmuştur, Zeynep’in doktorluk hakkını alır ve bir ikileme girer: Alınacak kalp Ömer’in hakkı mı gerçekten?

Suat da ikilem içindedir. Ameliyat olmalı mı, olmamalı mı? Bu konuda Zenan’dan yardım ister. Ancak Zenan da doğruyu görememektedir.

Zeynep, Ömer’den aldığı evlenme teklifinin etkisindedir. Doktor Alev’in yaptığı kalp nakil ameliyatını izlemekten kendini alı koyamaz. Ömer bu ameliyattan sağ çıkabilecek mi?

Asistanlar Haldun tarafından sorguya alınır. Acaba dün gece olanları Haldun’a anlatacaklar mı?

Ela, hastanede Mert’le karşılaşır ama konuşmamak için görmezden gelir. Bu durumu anlayan Mert, Ela’ya büyük bir itirafta bulunur. Ela, bu itirafa ne tepki verecek?

Sevda, Hasan’ın bir gece önce neler yaşadığını, Ömer’e neler olduğunu öğrenmek ister. Ancak Hasan anlatmaz ve araları bozulur.

Haldun’un yeğeninin durumunu ölümcüldür. Haldun onu ve Nisa’yı mutlu edebilmek için hastanede bir parti düzenler. Herkesin katıldığı parti dramatik bir haberle son bulur.

la*mer
05-09-2008, 02:38 AM
46.Bölüm Özeti...

Ömer’in ölümüyle yıkılan Zeynep perişan. Arkadaşları ona destek olabilmek için ellerinden geleni yapıyorlar ama hiç bir şey Zeynep’in acısını hafifletemiyor. Ama acı çeken sadece Zeynep değil. Bazı gerçeklerin ortaya çıkmasıyla Ela’nın da hayatı karanlığa bulanıyor.

Hasan ise Sevda’nın beklenmedik tepkisiyle şokta.

Bütün bunlar olurken, hastaneye yeni bir doktor geliyor. Güzel, başarılı ve dişli…

la*mer
05-09-2008, 02:38 AM
47. Bölüm Özeti

ELA VE LEVENT ARASINDA AYRILIK RÜZGARLARI ESİYOR...

Ayla’nın Levent’e bıraktığı paketi bulan Ela, uzun zamandır inanmamakta direndiği ihanet gerçeğiyle yüzleşiyor. Levent kadar Ayla’dan da kaçan Ela, sonunda Ayla’yla kozunu paylaşır.
Levent Ela tarafından affedilmek için büyük çaba sarfeder. Mert de yeniden Ela’nın etrafındadır. Ela Levent’i mi affedecek, yoksa Mert’e mi yönelecek?

Suat evine çıktığı halde psikolojisi iyi değildir. O’na yardım etmek için çırpınan Zenan Suat’ın kendine acımasına tahammül etmekte zorlanır. Ancak bilmediği şeyler vardır, Suat önemli bir şey saklamaktadır. Zenan bu sırrı öğrenecek mi?

Zeynep hastaneye ve mesleğine dönmeye karar verir. Diğer yandan Fikret de başhekim Haldun’u Zeynep’in dönüşüne izin vermesi için ikna etmeye çalışır. Ancak Zeynep için dönmek, sandığı kadar kolay değildir. Zeynep dönmeyi başarabilecek mi?

Beyin ölümü gerçekleştiği halde, karnındaki bebek için yaşatılan hastası için sık sık hastaneye gelen Jülide, Arslan’la yeniden karşılaşır. Yine beklenmedik ve tuhaf bir ortamda pişti olurlar.

la*mer
05-09-2008, 02:39 AM
48. Bölüm Özeti

Ela, Mert’le yakınlaşıyor. Levent affedilmek için çabalıyor. Sezeryan olmayı reddeden bir kadın hastanın bebeğinin hayatı tehlikeye giriyor. Zeynep Ömer’in babasıyla konuşacak ve Ömer’le ilgili önemli bir gerçeği öğrenecek. Fikret, Ömer’in ölümünden sorumlu mu tutulacak? Fikret, anneliğinin işine engel olup olmadığı, kararlarını etkileyip etkilemediği ve çalışma arkadaşlarının onun hakkındaki fikirlerinin izini sürecek, öğrenecekleri onu pek memnun etmeyecek. Zenan ile Suat’ın sırrı, Suat önemli bir ameliyata girmek zorunda kalınca açığa çıkma tehlikesiyle karşı karşıya gelecek. Zenan bunu engellemek için ne yapacak?

la*mer
05-09-2008, 02:39 AM
49.Bölüm Özeti...

Zenan Suat’la birlikte ameliyatlara girebilmek için aşırı çalışmaya ve görevini aşan şeyler yapmaya başlamıştır. Bu durum Hasan’ın dikkatini çeker.
Sakladığı sırrın altında ezilen Zenan Ela’dan uzaklaşır. Ela iyice yalnız kalır.

Zeynep hastaneye döner, ancak deneme süresine alınmıştır. Bu süreçte hastalarla konuşması bile yasaktır.

Fikret, hastanede kendisiyle ilgili bir güven kaybı yaşandığını öğrenir. Üzerine Suat’ın O’nu yapacağı önemli bir ameliyattan çıkarılması Fikret’i çok üzer. Suat onu ameliyata almamasıyla ilgili yalan söylemeye mecbur kalır.

Hasan Sevda’ya telefonla ulaşır. Ancak iyi niyetle ettiği bir cümle işleri karıştırır.

Ela ve Levent yaşananları konuşmak üzere buluşurlar.

Jülide, iki rahimli hastasının dramatik bir sırrının ortaya çıkmasına sebep olur.
Arslan’ın iki rahimli hastanın ameliyatına yardım etmesi herkesi en çok da Jülide’yi şaşırtır.

Nisa’nın eve döneceğinden umudu kesen Haldun bir otele yerleşir. Aynı saatlerde Ela, Levent, Mert ve Jülide de oteldedir.

la*mer
05-09-2008, 02:40 AM
50.Bölüm Özeti...

DOKTORLAR’DAN HEYECAN, GERİLİM VE DUYGU DOLU BİR BÖLÜM.

Levent moralini ve düşüncelerini toplayabilmek için hastaneden uzaklaşmaya karar verir. Tekneyle çıkacağı küçük geziye Suat’ı da davet eder. Hiç planda olmayan Haldun ve Hasan da onlara katılır. Tekneyle gittikleri bir adada balık çengeliyle cerrahi dikiş atmak zorunda kalırlar. Hasan Suat’ın elinin titrediğine tanık olur.

Adını ameliyat panosundan Zenan’ın sildiğini anlayan Fikret çok kızgındır. Zenan’ı konuşturabilmek için kendi yöntemlerini kullanır. Zenan, Fikret’in ameliyata girmesini engellemesinin arkasındaki gerçekleri açıklayacak mı?

Hem Levent hem de Zenan tarafından yalnız kalan Ela, bir iç muhasebe yapar. Bunun sonucunda Mert’i ilgilendiren bir karara varır. Levent hastaneye döndüğünde ise, aralarında duygusal bir konuşma yaşanır.

Deneme süresi devam eden Zeynep, gözlem yapması için Polyanna’ya verilir. Ancak Polyanna işi gücü bırakıp Zeynep’e psikologluk taslar.

Jülide ve Arslan, banyoda düştüğü için acile gelen sekiz aylık hamile hasta Elif’i birlikte tedavi ederler. Hastanın bebeğini kaybetmesi, Arslan’ın Jülide’nin geçmişine dair bir şeyler öğrenmesine vesile olur.

Hasan hastaneye döndüğünde tatsız bir haberle karşılaşır. Babası düştüğü için hastaneye yatmıştır. Ancak asıl üzücü haber bundan sonra gelir. Yapılan tahlillerde Hasan’ın babası Hulusi’nin büyük bir hastalığı olduğu anlaşılır ve büyük gerilim başlar: Hasan’ın babasını, elleri titreyen Suat mı ameliyat edecek?

la*mer
05-09-2008, 02:40 AM
51. Bölüm Özeti

GERÇEKLER ORTAYA ÇIKIYOR

Hasan’ın Suat’ın elinin titrediğini öğrenmesi Zenan’ı tedirgin etmektedir. Bu konuda Suat’tan bile daha büyük bir korku yaşar. Bu korku Suat’la aralarında ateşli tartışmalar yaşanmasına sebep olur.
Hasan, babasının ameliyatı konusunda Suat’a güvenemediği için Doktor Alev’i çağırır. Ancak herkes bu değişikliğin sebebini merak etmektedir. Hasan’ın ailesi, Zeynep’ten bu meseleyi araştırmasını ister.
Haldun, Suat’la önemli bir konuşma yapmak istediğini açıklar. Zenan Hasan’ın Haldun’a gerçeği açıkladığını düşünerek paniğe kapılır.
Levent konusunda gelgitler yaşayan Ela, uzun zaman sonra bu konuları yine Arslan’la konuşur. Ayla’nın kurnaz ve tehlikeli bir kız olduğunu düşünen Arslan Ela’yı şaşırtan şeyler söyler.
Levent ne yaparsa yapsın Ela’nın gözünde kötü duruma düşmekten bıkar. Artık açıklama yapmamaya karar vermişken bu kez Ela’nın yakınlık göstermesiyle şaşırır. Aralarında ilk kez birleşme umudu doğar.
Zenan ve Suat kimseye bir şey söylememeye karar vermişken, aralarından biri bu anlaşmayı bozar. Haldun’la ilk konuşan Zenan mı olacak, Suat mı?

la*mer
05-09-2008, 02:41 AM
52. bölüm özeti
Kimin yerine kimi istersin?
zenanın haldun beye suatın durumunu söylemesi haldun beyi bir iklem içinde bırakır.bir tarafta en iyi asistanlarından biri bir tarafta en iyi kalp cerrahı...kurulun toplanması ve bu toplantıda herşeyin onların aleyhine gitmesi onu da çok üzer.haldun ne yapacaktır?her zaman doktorlarını koruyan haldun 2 iyi cerrahını koruyabilecek mi?
ela ve levent yakınlaşıyor.leventin suçsuzluğunu anlayan ela havalarda uçuyor.ayla ise bun aslana söylediğinin pişmanlığı içinde.ayla şimdi ne yapacak?o gece gerçekten neler oldu?
zeynep hasanın yaptığı kabalıktan dolayı yeniden başa döner.ömeri çok özlediğini fark eder.bu durumda hasanı asla affetmiyceğini düşünür bu o kadar kolay mıdır?
hasan ise babasından başka birşey düşünmektedir.babasının ameliyatı iyi geçmesine rağman kuruntu yaparve çevresindeki herkesi kırmaya başlar.bu neye maal olacaktır?
alev haldun beyin kararını öğrenmeye çalıştığı için üniversite hastanesine gitmez.bütün hastanede dolanarak haldunun kararını araştır.acaba bu araştırma nelere sebep verecektir?suatın durumunu bilenlerin sayısı kaça çıkacaktır?
arslan jülidenin gözüne girebilmeyi başarmıştır.fakat farkında olmadan değişik duygular hissetmektedir.jülide ise arslanı etkilemeyi başarmıştır.doktorlarda yeni bir aşk mı doğuyor?
zenan suata ihanet ettiğini düşünür.onunla yüz yüze bakamaz duruma gelmiştir.suat ise ne yapacağını bilememektedir.zenanın yaptıkları boşa mı gitmiştir?bunu daha fazla kaldıramayan zenan son kez hastaneye gider ve haldunun odasına istifa kağıdını koyar.daha sonra bir uçak bileti ile antalyadaki sera evine gitmeye karar verir. haldunun mektubu görmesi ile bir zaman yarışı başlar.bu yarışı kim kazanacaktır?

la*mer
05-09-2008, 02:42 AM
52. Bölüm Özeti

Suat ve Zenan, sakladıkları sırrın hesabını vermek durumunda kalırlar. Suat’ın cezalandırılması gerektiğini savunan bir meslektaşı, Suat’a zor anlar yaşatır. Zenan’ın da ceza almasını bekleyenler çoğunluktadır.
Kendi aralarında sorunları olan asistan ekibine, hırslı ve küstah bir asistanın katılması her şeyi daha da karıştıracak gibi görünmektedir.
Suat elini düzeltmek için yeni bir cerrah arayışı içine girer. Bu durum Levent’in, yeteneğine olan güvenini sarsar.
Ela ve Levent’in aralarındaki buzlar erimeye başlamıştır. Ela, yeteneğinden şüpheye düşen Levent’e yardımcı olur.
Hasan’ı sıkıntılı saatler beklemektedir. Bir yandan babasının ameliyatı, bir yandan Zenan’ın olanları ondan saklaması, Hasan’ın etrafındakilere öfke duymasına sebep olur. Babası için gelen akrabalar onun işini daha da zorlaştıracaktır. Babası’nın ameliyatını tek başına izlerken onu bir sürpriz beklemektedir.
Öte yandan Ayla, yeni hedefinin zayıf yanını keşfetmiş ve hamlelerini ustaca sıralamaya başlamıştır bile. Kaleyi ilk önce içerden fethederek, elindeki kozları en iyi şekilde kullanmak için fırsatları kollamaya başlar.
Jülide Levent’in asistanlarla kurduğu iletişimi eleştirir. Arslan’ın hastanede tek diş geçiremediği kişiye karşı duyduğu ilgi, acaba karşılık bulabilecek midir?
Ela, bir gece eve döndüğünde, hiç beklemediği bir şeyle karşılaşır.

la*mer
05-09-2008, 02:42 AM
53.Bölüm Özeti...

Ela, annesinin onu terk etmesinin sebebini öğreniyor.
Annesinin mektubundan öğrendikleri Ela’yı hem çok şaşırtacak hem de çok üzecek.

İkinci kez ameliyat olan Suat’ın elindeki titreme geçecek mi? Zenan, kendisiyle hala konuşmayan Suat’ın durumunu öğrenebilmek için türlü numaralar çeviriyor.

Hasan’ın anne ve babası yeniden evleniyor. Bu organizasyon için Hasan’a yardım eden kişi ise Ayla. Hasan’la Ayla’nın bu yakınlıkları diğerleri tarafından öğrenilecek mi?

Hasan’ın babası Hulusi, artık kanser ameliyatına hazır. Ancak Hulusi, Haldun ve Fikret’ten ameliyatıyla ilgili çok zor bir söz vermelerini ister: Kanser çok yayılmışsa bile, ameliyatı yarıda bırakmayacak, sonuna kadar gideceklerdir. Bu durum bir çok soruna yol açar.

Hala ameliyatlara aktif olarak katılamayan Zeynep, bunun sebebini öğrenir: Ömer’den miras kalan 8,7 milyon liralık çeki bozdurmayışı. Zeynep çeki bozdurmadıkça, psikiyatrisinden ameliyata girme onayı alamaz.

Levent, Ela’yla yeniden ilişkiye başlamak istemektedir. Ela’nın cevabı ne olacak?

la*mer
05-09-2008, 02:43 AM
54.Bölüm Özeti...

Ela Levent’in ailesiyle tanışıyor. Müstakbel gelinlerini çok beğenen ve sıcak bir gece geçiren aile evlilik kararını destekler.
Onlarla güzel bir gece geçiren Ela içinse sürprizler bitmemiştir. Ela nihayet, bir süre önce hikayesini öğrendiği annesiyle tanışır. Acaba yıllar sonra yaşanan bu karşılaşma nasıl geçecek?
Yıllar sonra Nazenin’i gören Haldun da çok heyecanlı. İlk karşılaşmaları nasıl olacak?

İnatları yüzünden birbirleriyle hala konuşmayan Suat ve Zenan sonunda küslüğü bitiriyor. Pes eden ve ilk konuşan kim olacak?
Hasan babasıyla ilgili çok zor zamanlar yaşıyor. Babasının bitkisel hayattan çıkıp hayata döneceğini umut eden Hasan ve annesi, durumun kötüye gittiğini kabullenmekte zorlanıyorlar. Hasan’ın bu zor anlarında onun yanında olan Ayla, bundan bir çıkar sağlamayı başaracak mı?

Jülide’ye yaptığı akşam yemeği teklifi için yine hayır cevabı alan Arslan sonunda patlıyor. Jülide’nin kendisiyle oynadığını düşünen Arslan ne tepki verecek?

la*mer
05-09-2008, 02:43 AM
55. Bölüm Özeti

DOKTORLAR’DAN HEYECAN DOLU BİR BÖLÜM

Levent, Haldun’un başhekimlik için Suat’a teklifte bulunduğunu öğrenir ve çok bozulur. Bu teklifin kendisine yapılacağından emindir. Hastanede yeniden başhekimlik yarışı başlar.
Babasının ölümüyle bir haftalık izne çıkan Hasan, hastaneye Ayla’yla evlenmiş olarak döner. Bu şok edici haber, Ela ve kızları müthiş kızdırır. Aralarında büyük tartışmalar yaşanır.
Arslan, bir süre önce sözleriyle kızdırdığı Jülide’nin gönlünü alabilmek için iddialı konuşur ve bundan sonra tek gecelik ilişkilere kapalı olduğunu söyler. Ancak daha ilk geceden sözünü unutur.
Zenan, Murat’la birlikte baktıkları hasta dolayısıyla onu biraz tanıma fırsatı bulur. Murat’ın hikayesinden etkilenen Zenan, Zeynep ve Ela ona bir konuda yardım ederler. Bu yardım, Murat’ın kızlarla kaynaşmasına vesile olur. Hasan bu yakınlaşmayı kıskanır.
Ela’nın evine yine yanlış bir zamanda gelen Nazenin Ela’dan hiç beklemediği bir tepki görür. Annesine bağırıp çağıran ve onu evden yollayan Ela, sonradan yaptığına pişman olur ve özür dilemek ister. Ancak Ela’yı hayatının şoku beklemektedir: Ela annesiyle buluşmaya giderken, bir hasta yakını tarafından kaçırılır!

la*mer
05-09-2008, 02:43 AM
56. Bölüm Özeti

Arslan, Ela’yı kurtarmak için Burçin’e boyun eğer. Burçin, bu işe devam etmeleri için Arslan'la Ela’yı şok edici bir yöntemle ikna eder.

Ela'nın telefonu cevap vermeyince Levent oldukça kaygılanır annesini otelinden arar fakat ulaşamaz. Çünkü Nazenin Ela'yı aramaya hastaneye gelmiştir. Onunla konuşan kişi Hasan olur.

Arslan'ın ortadan yok olması Haldun'u çıldırtırken başhekimlik yarışında yara aldığını düşünen Zenan'ı memnun etmiştir. Fakat Zenan'ı geçmişinden bir sürpriz beklemektedir. Eskiden tanıdığı başarılı bir kalp cerrahı Ümit, Zenan'ı Suat'a karşı zor durumlara düşürmek üzeredir.

Fikret, ücretsiz klinik için gereken parayı hiç beklemediği bir yerden bulur.

Burçin’in eli Nazenin’e kadar ulaşınca, Ela annesinden kopmaya mecbur kalır.

la*mer
05-09-2008, 02:44 AM
57. Bölüm Özeti

Mert olayından akıllanan Levent, tanık olduğu şüpheli durumlara rağmen ona güvenmek ister. Levent, Ela’nın kendisine, yalan söyleme pahasına bir şeyler sakladığını Haldun’la paylaşır. Ela’nın diretmesine rağmen Fransa’ya dönmeyen Nazenin Haldun’u arar.

Zenan, Suat’ın neden soğuk davrandığını anlayamaz ve üstüne gider. Nihayet Suat, Zenan’ın yalanını yüzüne vurur. Ümit’in mücadeleden vazgeçmeyeceğini fark eden Zenan taktik değiştirir ve Ümit’i kendi oyunuyla mat etmeye çalışır.

Fikret’in ücretsiz klinik işleri için izinli olmasını fırsat bilen Zeynep ve Zenan psikiyatriden bir hasta çalarlar. Ela’yı da suç ortağa yaptıkları bu çok şaşırtıcı vaka sebebiyle komik anlar yaşanır.

Levent, ilk önce Arslan’ı sonrada Ela’yı kilitli kapı konusunda sıkıştırır ama olayı aydınlatamaz. Haldun’dan Nazenin’in hala burada olduğunu ve Burçin’le tanıştığını öğrenince iyice şüphelenir ve komiser arkadaşını arar.

Burçin, Arslan’ı arayarak ertesi akşam gelmesini ister. Arslan, Levent’in devamlı peşlerinde olmasında bir türlü fırsat bulup Ela’yla konuşamayınca o’nu Anesteziye çağırır. Takip edildiklerinin farkına varmazlar.

la*mer
05-09-2008, 02:44 AM
58. Bölüm Özeti

Beklenmedik bir anda aramaya takılan Ela, Arslan ve Levent polisten şaşırtıcı bir yardım görürler.

Hastanenin Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Vedat, gizemli bir hastalıkla hastaneye gelince başhekimlik yarışı iyice kızışır. Vedat’ın hastalığını çözen bu yarışta öne geçecektir.

Fransa’ya dönmeyen Nazenin, Haldun’a Ela hakkında akıl danışır. Haldun, ona destek olunca Nazenin Ela’yla görüşmek için tekrar şansını dener. Ancak yine yanlış bir zaman seçmiştir. Nazenin sonunda gerçekten gitmeye karar verir. Ancak acı bir sürpriz onu yolundan döndürür.

Gizemli hastalığın araştırmasında görev alan Murat ve Zeynep, sudan bir sebeplerle inatlaşırlarken arkadaşlıkları ilerler.

Başhekimlik yarışını yakından takip eden Zenan, öğrendiklerinden hayal kırıklığına uğrar.

Polis tehlikesini atlatan Ela, Arslan ve Levent sonunda planlarını uygulamaya koyar. Ancak işler umdukları gibi gitmez. Durum daha da tehlikeli bir hal alır.

la*mer
05-09-2008, 02:45 AM
59. Bölüm Özeti

Levent’in yakalanması moralleri yok etmiştir. Kalan ameliyatlara devam edilirken Levent hapsedilir. Cerrahları, çiftlikte korkulu saatler beklemektedir.

Nazenin, acile getirilir. Haldun, kaza için duyduğu suçluluğun çöküntüsü içindedir. Fikret’in ameliyatta ona ihtiyacı vardır ama Haldun, ameliyata girecek gücü ve morali kendinde bulamaz. Nazenin’in masada kalma tehlikesi doğar.

Öte yandan kayıp cerrahlara ulaşılamaması hastanede herkesi endişeye sürüklemiştir. Herkes bildiklerini paylaşınca polise haber verilmesine karar verilir.

Çiftlikte ameliyatlar bitmiştir. Burçin’in artık onlara ihtiyacı kalmadığından, Ela ve Arslan, öldürüleceklerinden emindir. Son anda çıkan bir gurup silikon işi ümitleri tazeler.

Burçin çiftlikle ilgili beklenmedik kararlar alır. Ameliyat esnasında beklenmedik bir komplikasyon Levent’în de ameliyata dahil olmasını gerektirir. Cerrahlar, onlara doğan bu son şansı çok iyi kullanmak zorundadır.

Hastaneye sürpriz bir gazi gurubu gelir ve hastaneyi şaşırtıp, biraz olsun matem havasını dağıtır. Gazi amcanın söyledikleri, Ömer’i hatırlatınca Zeynep duygulanır.

Nazenin hastanede ölümle pençeleşirken, Arslan Levent ve Ela da kaçış mücadelesi vermektedir. Ancak işler ne onların ne de Burçin’in beklediği gibi gidecektir...

la*mer
05-09-2008, 02:46 AM
60. Bölüm Özeti

Ela’nın evde kaldığını fark eden Levent hiç düşünmeden kendini alevlerin arasına atar ve Ela’yı kurtarır. Ancak Ela büyük yaralar almıştır. Şimdi acilen onu hastaneye yetiştirmeleri gerekmektedir.

Arslan’la haberleşen Suat, sorumluluğu ele alır ve olanları Haldun’dan gizleyerek onu hastaneden gönderir.

Ela’nın yaralandığını öğrenen asistanlar paniğe kapılmıştır. Ancak Fikret onların Ela’nın tedavisine katılmalarına izin vermez. Ela ameliyata alınır.

Ela ameliyattan çıktığından her şey yolunda görünmektedir. Ancak ilerleyen saatlerde durumu kötüleşir, komaya girer. Bu vesileyle Ela hayatının en şaşırtıcı serüvenine dalar. Yaşamla ölüm arasındaki o ince çizgide; çok sevdiği ve tıpkı kendisi gibi bir patlamada ölen bir isim karşılar onu: Burak!

Ela’nın ölme ihtimaliyle sarsılan Zenan ise hastaneden kaçmıştır. Herkes bu acı dakikalarla kendi yöntemleriyle baş etmeye çalışırken, Ela da hayata dönebilmek için büyük bir savaş vermektedir…

la*mer
05-09-2008, 02:47 AM
61. Bölüm Özeti


KÖTÜ GÜNLER BİTİYOR


Ölümden dönen Ela iyileşmiş ve işinin başına dönmüştür. Taburcu olmak için birkaç güne ihtiyacı olan annesiyle arasında güzel bir ilişki gelişmeye başlar.

Bir süredir birlikte yaşayan Suat ve Zenan bunu artık resmiyete dökmek konusunu gündeme getirirler. Ancak Zenan, Suat’ın ailesiyle yüzleşmekten korkmaktadır. Fakat Suat onu dinlemez ve durumu Mine’ye açıklar.

Suat, bu duruma sinirlenen Zenan’ı yola getirmek için onu ameliyatlarına sokmamakla tehdit eder. Ancak tehdide pabuç bırakmayan Zenan ameliyata girmeyi başarır. Sonunda Mine’yle bir yemeğe çıkarlar. Ancak yemekte onları, özellikle de Suat’ı korkunç bir sürpriz beklemektedir.

Jülide, nihayet Arslan’la yemek yemeyi kabul eder. Ancak Arslan yine zaaflarına yenilir ve bir kadınla küçük bir kaçamak yaşar. Ancak, hiç ummadığı biri çıkan bu kadın, büyük sorunlara yol açacaktır. Jülide dahil herkes bu kaçamağı öğrenir.

Başhekimlik yarışı son buluyor. Haldun tüm adaylarla son kez görüşerek seçtiği kişiyi açıklar. Ancak seçilen kişi görevi kabul etmez.

Ömer Güven kliniğinin hazırlıkları bitmiştir. Zeynep bu konuda çok heyecanlıdır. Resmi açılış yapılmadığı halde, klinik için hasta bulmaya çalışır.

Zenan ve Hasan sonunda küslüklerini bitirir. Dört kafadar yeniden eskisi gibi birliktedir. Bu duruma tanık olan Ayla çok rahatsız olur.

Nazenin’in yaşama dönmesinden çok mutlu olan Haldun, ona güzel bir teklifte bulunur.

la*mer
05-09-2008, 02:47 AM
62. Bölüm Özeti

Zenan ve Suat, ilk kez aynı evde yaşamanın getirdiği çekime kapılırlar. Aralarındaki yakınlık, ummadık ölçüde artar. Bu yakınlıktan şaşkınlığa uğrayan Zenan sabah erkenden Suat’ın evinden kaçar. Büyük bir hata yaptığını düşünmektedir. Ancak gelişmeler korktuğu gibi olmaz.

Taburcu olan Nazenin birkaç günlüğüne Ela’ya yerleşmiştir.
Hayatında ilk defa annesi tarafından şımartılan Ela, çok memnundur. Ancak, annesinin kaza geçirdiğini öğrenen üvey ablasının sürpriz ziyareti, Ela’nın hevesinin kursağında bırakır.

Nazenin, Haldun’un evlilik teklifini kabul etmeye karar verir. Ancak Ela’nın bunu öğrenmesi tatsız bir şekilde olur.

19 Mayıs gösterilerine giden liseli öğrencilerin otobüsü kaza yapar. Acile gelen yaralıların arasında, Fikret de kendi lise arkadaşıyla karşılaşır. Bu karşılaşma onu eskilere götürdüğü kadar üzecektir de..

Arslan’dan umudu kesen Jülide, mantık evliliği yapmaya karar verir. Bunu öğrenen Arslan Jülide’yi kazanabilmek için bir girişimde bulunur. Ancak küçük çabası, büyük bir karışıklığa yol açar.

Ömer adında bir hasta, Zeynep’i geçmişe götürür. Eski acılarla boğuşurken Hasan ona destek olur.

Kayınvalidesinin evinde yaşamaktan bıkan Ayla, Hasan’la tartışır. Ve karşısına çıkan ilk fırsatta onu aldatmaya yeltenir.

la*mer
05-09-2008, 02:47 AM
63.BÖLÜM

Ela'nın üvey kardeşi Fransa'ya dönmüş, Nazenin de otele taşınmıştır. Haldun Ela'nın evliliğe tepki göstermesine şaşırır ve onunla konuşmaya çalışır ama yüz bulamaz.

Yoğun işlerinden eve yeteri kadar vakit ayıramayan Fikret, kocası Ali'yle yaşadığı problemleri çözmek için onunla öğle yemeğinde buluşmaya söz verir, ama hiç hesapta olmayan bir ameliyat sözünü tutmasına engel olur.

Suat'la arası çok iyi olan Zenan'ın midesinin bulanması Ela'yı şüphelendirir. Hamilelik ihtimali Zenan'ı dehşete düşürse de, gebelik testi yapmaya ikna olur.

Nazenin de Ela'nın ağrıları yüzünden endişe duyar ve Doktor Jülide'ye muayene olması için ısrar eder. Jülide ilk etapta yaptığı muayene sonucu küçük de olsa çocuk doğurmasına engel olabilecek bir ihtimal olduğunu söyler. Kesin anlamak için daha derin bir tarama yapması gerekecektir.

Haldun'un eski karısı Nisa, kanser hastalığı nükseden yeğeni Hande'yle birlikte hastaneye gelir. Hande tedavi olmayı değil de, kalan kısa ömrünü huzur içinde geçirmek istediğini söyleyince, Nisa, onu ikna etmesi için Haldun'dan yardım ister. Haldun kalbi kan ağlasa da, Hande'nin isteklerine boyun eğer.

Nisa, Nazenin'in ortaya çıktığını ve Haldun'la evleneceğini öğrenir. Herkesin içinde Nazenin ve Ela'ya hakaret eder. Küçük düştüğünü hisseden Ela'ya Levent destek olur.

Arslan,Jülide'nin peşini bırakmaya hazır değildir ve onu gafil avlar.

Ayla da Arslan'ın peşini bırakmaz ve ona mesaj atar.
Arslan,Hasan için üzülür ve ona Ayla'nın mesajlarını gösterir.

la*mer
05-09-2008, 02:48 AM
64. Bölüm Özeti

Suat, ailesinin baskısına rağmen Zenan’la evlenmekten vazgeçmez ve gece yarısı onu görmeye gider. Zenan buna bir yandan sevinirken öte yandan oldukça kederlenir. Hamile olduğunu Suat’a söylemeden önce, iyice düşünmeye karar verir.

Ela,Levent’e uzak davranmaya başlar ve hastalığını ondan gizler. Levent,evlilik için tek başına uğraşmak durumunda kalır.

Ayla’nın gerçek yüzünü gören Hasan kayıplara karışmıştır.

Zenan ve Ela’nın depresif ve ilgisiz halleri Fikret’i endişelendirir.
Fikret asistanlarını canlandırmak için dahiyane bir fikir bulur: Cerrahi bir yarışma...
Heyecanlanan asistanlar kendilerini yarışmaya kaptırırılar ve hasta kapıp puan kazanmak için kıyasıya bir mücadele verirler.

Zenan, Ela’nın bütün itirazlarına rağmen bebeği aldırmaya karar verir.
Ela da ona kısır olduğunu açıklar. Çok üzülen Zenan, ona tüp bebek için cesaret
vermeye çalışır.

Suat,Zenan’ın düğün hazırlıklarına karşı ilgisizliğinden şaşkındır. Levent ve Suat, sevgililerinin yarışma bahanesi ile kendilerinden kaçmalarına anlam veremez.

Arslan,kendisini tanıması için Jülide'den son bir şans ister ve onu evine akşam yemeğine çağırır. Jülide,karar vermekte zorlanır.

la*mer
05-09-2008, 02:48 AM
65. Bölüm Özeti

Levent, Ela'yı konuşmaya mecbur eder ve ani ayrılıkları konusunda ondan bir açıklama ister. Ancak Ela,gerçeği söylemeye cesaret edemez.

Karnındaki bebeği aldırmak konusunda ısrar eden Zenan ve doğmasını isteyen Suat tartışırlar. Uzlaşmaları, Fikret'in bebeği sayesinde olacaktır.

Hasan, hastaneye geri döner. Ayla onunla konuşmaya çalışır ama Hasan net bir şekilde evliliğin bittiğini söyler. Ayla, Hasan'ı geri kazanabilmek için elinden geleni yapmaya başlar. Fikret de Hasan'ı kendini salmaması ve güçlü olması için motive etmeye uğraşır.

Haldun, Levent'i önemli bir vakfın toplantısına götürür. Konuşma yapan bir Bakan bayılınca, Levent kameralar önünde ona müdahale eder. Bakan'ı ameliyata alması ve Bakan'ın kızıyla görülmesi de medyanın ilgisini artırır ve Levent günün adamı olur.

Ela, Levent'in Bakan'ın kızıyla görüntülenmesine şahit olup kıskanınca Levent'le tartışırlar.

Bir gelinlik yarışmasına katılan iki genç kız, birbirlerini hırpalamış olarak hastaneye gelir. Fikret, kızların hala bırakmadığı yarışmada Hasan'ı görevlendirince, Hasan koca bir gün bir gelinliği tutmak zorunda kalır.

Jülide ve Arslan'ın geçirdikleri güzel geceden sonra Arslan ortadan yok olmuştur. Jülide onu aradığında, Arslan'ın hiçbir şey olmamış gibi konuşması Jülide'yi şaşkına çevirir.

Fikret'in oğlu küçük Hasan bir ev kazasında yaralanmış olarak hastaneye getirilir. Bu olay Fikret'le kocasının arasını iyice açar.

Suat, Zenan ve Haldun, Fikret'in bebeğini ameliyata alırlar. Fikret,ameliyata girip oğlunun elini tutmak için ısrar edince, Zenan bebeğin elini tutacağına söz verir. Bu durum, onu sandığından fazla etkileyecektir.

la*mer
05-09-2008, 02:48 AM
66. Bölüm Özeti

‘Doktorlar’ sürpriz sezon finaliyle izleyicilerine veda ediyor.

Levent’in bakanın kızıyla olan yakınlaşması beklenmedik bir şekilde sonlanacak.

Ela ile Levent’in beraberliği nasıl sona erecek?

Levent Ela’nın çocuk sahibi olamayacağını öğrenecek mi?

Suat’ın kızkardeşi ailesine Zenan’ın hamile olduğunu ağzından kaçırınca Mine hastanede ortalığı birbirine katacak.

Hasan aradığı aşkın aslında yanı başında durduğunu anlayacak.

Jülide; Mine ve Arslan’ı hastanede samimi bir şekilde görünce ilişkilerine son noktayı koyacak. Ancak, Arslan ona beklemediği bir şekilde karşılık verecek.

Ve ‘Doktorlar’da sürpriz düğün… Beyaz gelinliği kim giyecek?

Sürpriz sezon finaliyle ‘Doktorlar’ bütün izleyenlerini şaşırtacak.

la*mer
05-09-2008, 02:49 AM
67. Bölüm Özeti


Ayla'nın çıkardığı rezilliklerin ardından ondan boşanan Hasan, Zeynep'le beraber hastaneden ayrılma kararı almıştır.

Hem beraber çalışıp hem de mutlu olabilecekleri bir başka hastaneye giderler.

Onların yerine gelen yeni asistanlar Duygu ve Ahmet'i ise zorlu bir süreç beklemektedir.

Zenan en yakın arkadaşı Ela'nın gidişinin acısını her fırsatta onlardan çıkarır.

Duygu ise daha ilk günden işine geç kalır ve görevlendirildiği hastası Çiçek ile kurduğu yakınlık başını belaya sokar.

Duygu'nun gün bitmeden herkes için bir başka süprizi daha vardır.

Levent ise Ela'nın yokluğunun yarattığı mutsuzluğu, kendisini işine vererek aşmaya çalışır.

Bu seferki hastası hayata bağlı, sevecen bir genç kızdır(Çiçek) ama vücuduna yerleşmiş ölümcül tümör onu her gün biraz daha gücsüz kılmaktadır.

Levent'in bulduğu çözüm ise çok risklidir.

Ve tüm bu karmaşanın ortasında daha önce hastanede cerrahi asistan olarak çalışan Kader'in çocuğu ortaya çıkar.

İnci, ilik kanseridir.

Levent acaba ortadan kaybolan Kader'i bulabilecek midir?

Zenan ise Levent'in birşeyler çevirdiğinden şüphelenir.

Zenan'ın hamileliği epey ilerlemiştir.

Ve Suat'la hamilelikten kaynaklanan problemler yaşamaktadırlar.

Levent'in bir kızla ilişkisi olduğundan şüphelenen Zenan, bu konuyu açıklığa kavuşturmakta kararlıdır.

Kader ise tüm bu olan bitenden habersizdir.

Jülide ve Arslan beraberdirler ama Jülide'nin kıskançlık krizleri Arslan'ı sıkmaya başlar.

Arslan sinirini ona verilen yeni asistan Ahmet'ten çıkarır.

Ahmet'in estetik cerrah olma hayalleri zorlu bir kayaya çarpar.

Levent bir yandan Kader'in sırrını taşırken, diğer yandan da hastasının durumuyla baş etmeye çalışır.

Tümör çok agresiftir ve Levent artık bir karar vermek zorundadır.

♥Pяєиsєs♥
14-12-2008, 04:09 AM
68.bölüm Suat Zenan’a ablasının aradığını ve barışmak istediğini söyler. Zenan bunu hiç de hoş karşılamaz ve tartışırlar. Suat sakinleşme için dışarı çıktığındahttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif evlerine girmek üzere olan hırsızlardan habersizdir. Hırsızlar Zenan’ı evde yalnız yakalar. Zenan yaralanır.

Çiçek’in hayatını kurtarmak isteyen Duyguhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Levent’i tedaviye ikna edemeyincehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kendi yöntemlerini kullanır ve aileyi razı etmeyi başarır. Ancak bunu yapma şekli Levent’le ve ablasıyla arasında sorunlara yol açar.

Eylül çocuğunu kaçırmak niyetiyle hastaneye gelir. Ama bunu başaramadan Zenan’a yakalanır ve ortalık karışır. Levent’in sevgilisi zannedilen Eylülhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif sonunda kızıyla baş başa kalır. Ama çok acılıhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif zor ve beklenmedik bir sebeple..

Ablasının baskısından bunalan Duyguhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zuhal’in Levent’ten hoşlandığını iddia eder. Zuhal köpürür. Ancak Eylül konusunda Fikret ve Zenan’ın bile dikkatini çekecek kadar toleranslı davranır Levent’e.

Hırsızlık meselesini öğrenen Suat kendini suçlar. Ancakhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif karısına saldıran hırsızlar hastaneye gelir ve Suat doktorluğuyla öfkesi arasında kalır.

Arslan Ahmet’ten gizli flörtlerine çiçek yollamasını ister. Ahmet onun Jülide’yi aldatmasına şaşırır. Ancak şaşkınlığı burada kalmaz. Çünkü Arslan’a tam anlamıyla güvenemeyen Jülide de ondan casusluk yapmasını ister. Ahmet Jülide ve Arslan arasında kalır.

♥Pяєиsєs♥
14-12-2008, 04:09 AM
69.bölüm Fikret sabah hastaneye geldiğinde tatsız bir şeyle karşılaşır: Asistan şefliği görevinden alınmıtır! Zuhalhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif onun yerine Jülide'yi getirmiştir göreve.

İnci'nin amcası cenazeleri almak üzere hastaneye gelir. Cenaze işini hallettikten sonra İnci'yi de alacaktır. Eylül Amca'yla çatışır. İnci odasından kaçar.

Zuhal'in öğretmeni de olan önemli bir cerrah hastaneye gelir. Kalbinden ameliyat olması gerekmektedir ama durumu çok risklidir. Suat ameliyatı yapmayı reddedince Zuhal'le çatışırlar.

Zenan bebek eşyalarına kendini kaptırıphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Suat'a uyku uyutmaz. Üstelik aşermeye başlamıştır.

Ahmet bir hastasının baskısıylahttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Arslan'ın çevirdiği işleri Jülide'ye anlatma ihtimalini düşünmeye başlar.

Duygu Çiçek'in tedavisinin başka hastalara da umut olabileceğini düşünür. Ve Levent'i bu konuda ikna etmeye çalışır. Levent'i ikna edemeyince yine bildiğini okur. Ancak bu kez işler o kadar güzel gitmeyecektir.

♥Pяєиsєs♥
14-12-2008, 04:10 AM
70.bölüm Eylülhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif İnci'ye annesi olduğunu nasıl söyleyeceğini bilememektedir. Eylülhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kızına doyasıya sarılıphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif yakınlaşmaya çalışırken İnci'nin amcası hastaneye gelir ve onu Almanya'ya götürmek üzere çıkarır. Eylülhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif yeniden kızını nasıl göreceğinin yollarını arar.

Zenanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Suat'ın aslında erkek bir bebekleri olmasını istediğini düşünür. Bu durumhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif aralarında yeni bir soruna neden olmuştur.

Tam da bu sırada hastaneye çok çocuklu bir ailehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif akıllarını karıştırır. İkisinin de beyninde tümör bulananhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif iki genç hastahttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif ailelerinin karşı çıkmasına rağmen birbirlerini sevmektedir. Aşka inanmayan Duyguhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif bu iki genç arasındaki karşı konulmaz ve engel tanımaz aşka inanır. Onların biraraya gelmelerine yardımcı olur. Buhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif aynı zamanda Duygu'nun kendi hislerini de sorgulamasına neden olmuştur.

Arslan'ın kendisini aldattığından emin olmak için peşine düşen Jülidehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif onun buluştuğu kadını kendi gözleriyle görmek ister. Jülide şimdi bir dönüm noktasındadır.

Eylülhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kızını geri alabilmek için kendisine yeni bir hayat kurmak ister. Ancak geçmişiyle bağlarını koparması onun tahmin ettiği kadar kolay olmayacaktır...

♥Pяєиsєs♥
14-12-2008, 04:10 AM
71.bölüm Eylülhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Levent'in müdahalesiyle kurtarılır. Hastaneye getiriphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif ilk müdahalesini yapan Leventhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif geceyi hastanede geçirmesini ister ve gider.

Hastane için sıradan bir gece yaşanmaktadır. Ancak birden siren sesleri ile ambulanslar arka arkaya gelmeye başlar. Büyük bir kaza olmuştur. Kaçak göçmenleri taşıyan bir tırhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kaza yapmıştır. Hastanenin acil servisi bir anda karışır. Çok sayıda ölü ve yaralı vardır. O sırada hastanede olan doktorlar Ahmethttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Murathttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Fikret ve Zuhal ellerinden geleni yaparak yaralılara müdahe etmeyehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif hepsine yetişmeye çalışmaktadırlar.

Böyle bir atmosferde hastanede bulunan Eylülhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif bir yaralıya müdahale etmek zorunda kalır. Eylül'ün hayat kurtaran müdahalesi Zuhal'in gözünden kaçmaz.
Yaralılar arasında bir çifthttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zenan'ın ilgisini çeker. Onlara yardımcı olur.

Birlikte başka bir ülkedehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif yeni bir hayat kurmak üzere kaçan Leyla ile Halit'in trajik hikayeleri yürekleri dağlayacak cinstendir.

Göçmenleri taşıyan tırın çarptığı taksideki kadın ise ağır yaralı olarak getirilir. Taksi şoförü ölmüştür ve taksideki kadının kimliğine dair de hiçbir bilgi yoktur.

Bu arada Fransa'daki Ela'dan herkesi çok şaşırtan ilginç bir haber gelir. Bu haberin Levent üzerinde nasıl bir etki bırakacağı da herkesçe merak konusudur.

♥Pяєиsєs♥
14-12-2008, 04:10 AM
72.bölüm Eylül'ün doktor olarak çalışmaya başladığı ilk gündür. Teknesinde kaldığı Levent'le heyecanını paylaşması ve onu fazla sahiplenmesi Levent'in aklını karıştırır.

Siyah bir minibüsün eşlik ettiği ambulanstan indirilen Yakup Baştarhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif ilginç ailesi ile bir anda hastane gündemine oturur. Hastaya teşhis konulmaya çalışırken Suathttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif adamı tanır gibi olmuştur.

Bir kaza sonucu hastaneye gelen ve kimliği belli olmayan hamile Başakhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif yavaş yavaş çehresine kavuşacaktır. Yüzü ağır yaralı olarak geldiği ve eski yüzünü kimse hatırlamadığı için yeni burnuna ve yüz şekline Ahmet'le birlikte karar vermek durumundadır. Bu durumhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Başak'ın Ahmet'e duygusal olarak da yakınlaşmasına neden olur. Ahmethttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif tedirgindir.

Acile gelen 18 yaşından küçük bir genç kızınhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif nedeni bilinmeyen ağrılarıhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif karın bölgesindeki ameliyat izleri ve özellikle de annehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif babasının yaklaşımı Eylül'ü şüphelendirir.

Duyguhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Levent'le birlikte girdiği beyin ameliyatında ciddi bir hata yaptığını düşünür. Bu düşünceyle içi içini kemirirkenhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif hastanın ameliyat sonrası girdiği bir krizden de kendini sorumlu tutar.
Onun suçluluk duygusuyla paniğe kapılmasıhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif hasta yakınlarını da fena halde işkillendirir. Ortalık karışır. Duruma Zuhal el koyar.

♥Pяєиsєs♥
14-12-2008, 04:10 AM
73.bölüm

Ambulanstan indirilen genç bir kadınhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif onu gören kadın doktorların tüylerini diken diken eder. Balkondan düştüğü söylenen kadının karın bölgesine demir bir çubuk saplanmıştır. Kadını Jülide ameliyata alır ve bir daha hamile kalamayacağını söyler. Bu durumhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif zaten ilginçlikler barındıran kadının daha da tuhaf bir şekilde endişeye kapılmasına neden olur. Öte yandan Eylül ve Duyguhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kadının balkondan düşmesini de şüpheli bulmuşlardır.

Her türlü garipliğehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif ilginç travmalara alışık olan Fikrethttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif hastaneye gelmiş geçmiş belki de en ilginç vakalardan birini görünce hayretlerini gizleyemez. Genç bir delikanlı yeni dökülmüş betonun içine atlamış ve kurtarılana kadar beton donmuştur. Boğazına kadar betona gömülü halde hastaneye getirilen gençhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif ilginç görünüşünden çok daha vahim durumdadır. Doktorlar zamanla yarışıphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif çocuğu kurtarmak zorundadırlar.

Bu arada Fikret Ali'nin boşanma tebligatını almıştır. Fikret Ali'nin boşanma davası açmasına ne tepki gösterecek?

Zenanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif sekiz aylık olmuştur. Ama hala hiç hamile değil gibi davranmaktahttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif yorgunluklarını hiçe saymaktadır. Suat telaşlanıphttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif evham yaptıkça Zenanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif herhangi bir eksiklik hissetmediğini kanıtlamak istercesine daha aktif çalışır. Ancak Zenan bu yorgunluğu kaldıramayacaktır. Ve artık bir karar vermesi gerekiyordur.

Öte yandan kim olduğunu hatırlayamayan Başak için yeni gelişmeler söz konusudur. Başak'ın ailesi hastaneye gelmiştir... Bu durum en çok Ahmet'i sevindirir. Ancak işler hiç de Ahmet'in sevindiği gibi gelişmez.

Fikret Ali'yle konuşmak üzere evine gittiğinde nasıl bir sürprizle karşılaşacaktır...

♥Pяєиsєs♥
14-12-2008, 04:11 AM
74.bölüm Evliliğini kurtarmak için önemli bir adım atan Fikrethttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kocasının hayatında bir başka kadın olduğunu görünce yıkılır. Kocası Ali'nin görüşme tekliflerini reddetse de sonunda karşı koyamaz. Aldatıldığını düşünen Fikret kocasından boşanmayı kabul edecek midir?

Levent ve hastanedeki herkes tarafından yanlış anlaşılan Eylülhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif yeni bir hayat kurmak ve kızının vesayetini almak için tek başına mücadele etmekte kararlıdır. Ancak bu hiç de kolay olmayacaktır. Eylül gururu yüzünden Levent'in yardım tekliflerini geri çevirir.

Doğum iznine ayrılan Zenanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Suat'ın evhamından ve evde olmaktan sıkılınca aklına dahiyane bir fikir gelir. Ancak onun sıkıntısını gidermek için bulduğu çözümhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Suat'ın pek de hoşuna gitmeyecektir.

Arslan'ın bir kadına süpriz hazırlığı içinde oluğunu öğrenen Jülide'nin artık aldatılmaya tahammülü kalmamıştır. Arslan'dan ayrılmaya karar verir.

Doğumu yakın olan Zenan'dan gelen sessiz telefonhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Levent ve Eylül'ü kaygılandırır.

♥Pяєиsєs♥
14-12-2008, 04:11 AM
75.Bölüm Özeti

Eylül ve Leventhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zenan'dan gelen sessiz telefon üzerine kaygılanırlar. Zenan'a bakmak üzere eve giderler fakat ev kapı duvardır. O sırada Zenan bebeğiyle birlikte ölüm kalım savaşı vermektedir.

Riskli bir ameliyattaykenhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zenan'ın haberiyle sarsılan Suathttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif büyük bir ikileme düşer. Zenan'ın başına gelenler için kendisini suçlayan Suat'ı zor günler beklemeketedir. Levent ve hastanedeki herkes bu zor anlarda Suat'a destek olurlar. Suat karısına ve bebeğine kavuşabilecek midir?

Arslan etkileyici taktikleri ile Jülide'yi iyice kendine bağlamıştır. Jülidehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif sevdiği adamın çapkınlıklarını unutmuş gibi ayakları yerden kesilmiş bir halde dolaşmaktadır.

Ahmet hastası olan Başak'ın kendisine ilgi duyduğunun farkındadır. Başak'a karşı bir şeyler hissetmekten korkmasına rağmen aralarında yaşananlara engel olamayacaktır.

♥Pяєиsєs♥
14-12-2008, 04:11 AM
76.Bölüm Özeti

Suathttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zenan’ın başucundan bir an bile ayrılmasa da artık onun için yapabileceği bir şey yoktur.

Hayat ile ölüm arasındaki ince çizgide ne yana gideceğine Zenan karar verecektir.

Suat bebeğiyle birlikte karısının başında hayata dönmesini isterken Zenan’ın kalp ritmi değişirhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Suat olanlar karşısında hayatı boyunca unutmayacağı bir şaşkınlık yaşar.

Zenan ve Suat’ın ailelerihttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zenan’ın geçirdiği kazadan habersizhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif bebeğin doğumunun sevinci ile hastaneye gelirler.

Acile gelen yaralı bir kadınhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zuhal’in geçmişiyle yüzleşmesine neden olur.

Levent ve Duyguhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif yıllardır Zuhal’i hayattan koparan kabusun bitmesi için ellerinden geleni yaparlar.

Arslan Jülide’yehttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif ikisini ilgilendiren çok önemli bir konuda konuşmak istediğini söyler.

Jülide ile ilişkilerini yoluna koyan Arslan bir evlilik teklifinde mi bulunacaktır?

Eylül karaciğer nakli yapılan küçük bir kızın hayata tutunması için çabalarkenhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kendi hayatında yaşayacağı acı olaydan habersizdir.

♥Pяєиsєs♥
09-02-2009, 06:19 AM
77.bölüm özeti

İnci’nin hastaneye gelişi ile yıkılan Eylül, kızına iyi bakmadığı için amcası Selim’den hesap sorar.
Annesinin iliği sayesinde ölümün eşiğinden dönen İnci, bu tehlikeyi de atlatabilecek mi?
Levent, Eylül ile nişanlı olduğunu söyleyerek herkesi şaşırtacaktır.
Yatağa bağlı kalmaktan sıkılan Zenan, her fırsatta odasından kaçıp Suat’a zor anlar yaşatır.
Hastanede heyecanlı bir koşuşturma vardır, özellikle Fikret için.
Fikret’in uzun zamandır üstünde çalıştığı böbrek nakilleri sonunda gerçekleşecektir.
Aynı anda yapılacak beş böbrek nakli herkesi heyecanlandırır.
Fakat beklenmeyen bir gelişme olur.
Duygu ameliyat sırasında ölümcül bir hata yapar.
Yıllardır diyalize bağlı yaşayan beş hastanın hayalleri sonunda gerçek olacak mı?..

♥Pяєиsєs♥
09-02-2009, 06:19 AM
78.bölüm özeti

Levent mahkemede Eylül’ün onurunu kurtarmak için nişanlı olduklarını söylemiştir.
Eylül’ün kızına kavuşabilmesi için evlenmeleri gerekiyordur. Onların evleneceğini bilen tek kişi Suat’tır ve o da bu evliliğe karşıdır.
Büyük aşk yaşadığı Ela’nın döneceğini öğrenen Levent, nikah memurunun sorusuna “Evet” diyebilecek midir?
Arslan, Jülide’nin kendisine kırıldığının farkındadır. Jülide’nin tekrar gönlünü kazanmaya çalışır.
Arslan başarılı olabilecek midir?
Ahmet Başak’ı odasında baygın halde bulur.
Başak hemen ameliyata alınır.
Bu ameliyat Başak’ın hafızasının geri gelmesini sağlayacak mı?
Ameliyat olmak istemeyen bir çocuk hasta, hastaneyi birbirine katar.
Güney çocuğu ameliyata ikna etmeye çalışır.
Yaşlı bir adam ve eşi hastaneye gelir.
Kadın, uyuşuklukla suçladığı kocasının kafasına bir kumanda fırlatıp hafif yaralanmasına neden olmuştur.
Küçük bir pansuman yapıldıktan sonra eve döneceklerini sanan kadın ve kocası hiç beklemedikleri bir durumla karşılaşırlar.

♥Pяєиsєs♥
09-02-2009, 06:20 AM
79. Bölüm
Levent nikah masasında Ela'nın geri döneceği haberiyle sarsılır. Suat onun Eylül ile evlenmesine karşıdır.

Herkes merakla Levent'in nikah memuruna ne cevap vereceğini beklemektedir, Levent zor bir durumdadır.

Özellikle Zenan en yakın arkadaşı olan Ela geleceği için heyecanlıdır.

Ela'nın dönüşü herkesi sevindirirken Levent nasıl tepki verecektir?

Zenan taburcu olarak bebekle birlikte eve döner. Ona bebek bakımı konusunda yardım etmek için Mine ve Azze Nene de evdedir. Hiç anlaşamayan Mine ve Azze nene arasında gizli bir rekabet başlar.

Ahmet'i tamamen kaybetmekten korkan Başak hafızasının geri gelmesini istemiyor gibi bir tavır takınır. Başak'ın geçmişinden gelen biri hayatlarının akışını değiştirecektir.

Uçakta kalbiyle ilgili sorun yaşayan yabancı bir hasta getirilir. Bir an önce ameliyat olması gerekmesine rağmen yabancı hasta bu operasyonu ülkesinde geçirmeyi ister. Doktorlar onu ameliyata ikna etmeye çalışırlar.

♥Pяєиsєs♥
09-02-2009, 06:20 AM
80.bölüm özeti

Aylar sonra ilk kez gerçekleşen karşılaşma hem Levent’i hem de Ela’yı derinden sarsar. Levent’le ilgili bir gerçeği, Arslan’ın kırdığı pot sayesinde öğrenen Ela şoke olur. İki eski sevgilinin, ilk kez karşı karşıya gelip konuştukları an, Levent’i kötü bir sürpriz beklemektedir.
Kalbini, en zor zamanlarında hep yanında olan Levent’e kaptırmaya başlayan Eylül, Ela’nın dönüşü karşısında ne yapacak?
Angaryaların dozunu iyice arttıran Arslan, Duygu’yu kendisiyle birlikte yemeğe çıkmaya ikna edebilecek mi?
Acil servis önünde meydana gelen kanlı olay sonrasında hastanede gerilimli anlar yaşanır.
Yaralı bir hasta ilgilenen Ahmet’i bekleyen büyük tehlike ne?..

♥Pяєиsєs♥
09-02-2009, 06:21 AM
81. Bölüm Özet Ayla'nın çıkardığı rezilliklerin ardından ondan boşanan Hasanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif Zeynep'le beraber hastaneden ayrılma kararı almıştır. Hem beraber çalışıp hem de mutlu olabilecekleri bir başka hastaneye giderler.

Onların yerine gelen yeni asistanlar Duygu ve Ahmet'i ise zorlu bir süreç beklemektedir.

Zenan en yakın arkadaşı Ela'nın gidişinin acısını her fırsatta onlardan çıkarır.

Duygu ise daha ilk günden işine geç kalır ve görevlendirildiği hastası Çiçek ile kurduğu yakınlık başını belaya sokar. Duygu'nun gün bitmeden herkes için bir başka süprizi daha vardır.

Levent ise Ela'nın yokluğunun yarattığı mutsuzluğuhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif kendisini işine vererek aşmaya çalışır. Bu seferki hastası hayata bağlıhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif sevecen bir genç kızdır (Çiçek) ama vücuduna yerleşmiş ölümcül tümör onu her gün biraz daha güçsüz kılmaktadır. Levent'in bulduğu çözüm ise çok risklidir.

Ve tüm bu karmaşanın ortasında daha önce hastanede cerrahi asistan olarak çalışan Kader'in çocuğu ortaya çıkar.

İncihttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif ilik kanseridir.

Levent acaba ortadan kaybolan Kader'i bulabilecek midir?

Zenan ise Levent'in birşeyler çevirdiğinden şüphelenir.

Zenan'ın hamileliği epey ilerlemiştir. Ve Suat'la hamilelikten kaynaklanan problemler yaşamaktadırlar.

Levent'in bir kızla ilişkisi olduğundan şüphelenen Zenanhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif bu konuyu açıklığa kavuşturmakta kararlıdır.

Kader ise tüm bu olan bitenden habersizdir.

Jülide ve Arslan beraberdirler ama Jülide'nin kıskançlık krizleri Arslan'ı sıkmaya başlar. Arslan sinirini ona verilen yeni asistan Ahmet'ten çıkarır. Ahmet'in estetik cerrah olma hayalleri zorlu bir kayaya çarpar.

Levent bir yandan Kader'in sırrını taşırkenhttp://www.uslanmam.com/images/smilies/smiliv.gif diğer yandan da hastasının durumuyla baş etmeye çalışır. Tümör çok agresiftir ve Levent artık bir karar vermek zorundadır.

bolumizle
24-02-2009, 05:16 PM
teşekkürler ayrıca .... video olarak ta verio 56. bölümün özetini okudum sonrada izledim çok güzel yaa. süper oldu bu siteyi bulmam önce özeti okuyorum sonra ...... dan diziyi izliyorum süper bişi

Edit: ♥Pяєภรєรร♥ : Site adresi vermek yasak..

♥Pяєиsєs♥
26-02-2009, 12:59 PM
Doktorlar” dizisinin 82. Bölüm Özeti

Ela ile geçmişleri hakkında konuşmak isteyen Levent, ondan hiç beklemediği bir tepki alır. Zenan, Haldun Bey’i ikna edip, raporu bitmeden işe dönmeyi başarır.
Limuzinlerle baloya giderken kaza yapan üç evli çift acile gelirler. Peri masallarını andıran hayatları büyük bir sırrın ortaya çıkması ile alt üst olan kadınlar, Zenan ve Ela’nın evliliği ve aşkı sorgulamalarına neden olur.
Hasta yatağında, Arslan’ın gazabından kurtulduğunu düşünen Duygu’yu kötü bir sürpriz beklemektedir.

♥Pяєиsєs♥
26-02-2009, 01:00 PM
Doktorlar 83. BÖlüm (sonsuz başlangıç) Özeti | 23 Şubat 2009 Pazartesi
Giyom, Levent ve Elayı birlikte görür. Elanın ağlıyor olması onun küçük bir şüpheye kapılmasına neden olur.
Levent Elanın sözlerinin katılığı karşısında sarsılır.
Onun kenndisini bu kadar çabuk unutmuş olmasını kabullenemiyor gibidir.
Elayı ağlarkenn bulan Zenan, onun Levent yüzünden üzüldüğünü anlar.
Ela Giyomla evliliğini sorgulayan Zenana kaçamak cevaplar verir.
eylüll, Leventin hala Elaya aşık olduğunu bilse de, Duygu (Hissiyat)larına gem vuramaz.
SinnDirim sistemi sorunları ve yüz gerdirme operasyonu için hastanede bulunan, biri erkek, biri kadın iki huysuz hasta, Ahmet ve Duygu (Hissiyat)yu canından bezdirir.
Yaralı olarak hastaneye gelen iki kız kardeşin dramı, kahramanlarımıza, sevgiyi ifade etmek için çook geç kalınmaması gerektiğini hatırlatır.
Elanın evliliğinde mutlu olmadığı konusunda iyice şüphelenen Zenan, ona Giyoma aşık mısın? diye sorduğunda alacağı cevap ne olacak?..

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:24 PM
DoktorLar 84. Bölüm Özeti

Ela, Zenan’ın “Giyom’a aşık mısın?” sorusuna cevap verir. Verdiği cevap Zenan’a inandırıcı gelmez. Zenan’ın ısrarlı soruları ile iyice köşeye sıkışan Ela, gerçek duyguları ile yüzleşmeye hazır olmadığı için sinirlenir.
Can ciğer iki arkadaşın konuşması tartışmaya dönüşür ve araları açılır.
Hasta hikayelerinde yürekleri burkacak bir trajediye tanık olacağız.
Oğlu için canını vermeye hazır olan bir baba, bütün hayatını değiştirecek sırrı yıllar sonra öğrenir.
Suat ve Zenan sonunda bir bakıcı bulmuşlardır.
Ama ikisi de Revan’a bakması için eve aldıkları bu kadının hayatlarını alt üst edebileceğinden habersizdirler.

♥Pяєиsєs♥
20-03-2009, 11:18 PM
Doktorlar 85. Bölüm ÖzetiKutsi,Merve sevi ve daha bi çook tecrubeli oyuncunun başrollerini paylaştıgı dizide her hafta yeni bir olay gelişiyor.Bir çook hayran kitlesi olan dizinin bakalım bu haftaki bÖlüm (sonsuz başlangıç)ünde bizi Nelller bekliyor.
Giyom, geçmişte Elayı üzen adamın Levent olup olmadığını sorar. Elanın verdiği cevap ilişkilerini derinden etkileyecektir
eylüllün Levente olan aşkı gün geçtikçe büyümektedir.Duygu (Hissiyat)larına daha fazla karşı koyamaz.
Artık (gayrı) Eladan umudunu kesen Levent, eylüllün aşkına karşılık verecek mi?
Ela da herkes gibi Levent ile eylüllün normal bir evlilikleri olduğunu düşşünmektedir.
Zenan, Levent ile eylüllün kağıt üstünde bir evliliklerini olduğunu öğrenir.
Ela ile Leventin hala birbirlerine aşık olduğunu düşşünen Zenan bu sırrı Ela ile paylaşacak mı?

♥Pяєиsєs♥
27-03-2009, 10:53 PM
Doktorlar 86. Bölüm Özeti

Doktorlarda bu hafta heyecan dorukta…

Ela’nın eski nişanlısının Levent olduğunu öğrenen Giyom, aşık olduğu kadının kendisine yalan söylemiş olmasını hazmedemez ve Fransa’ya gider.
Levent ile ayrılıktan sonra çok zor günler geçiren Ela’nın yaralarını sarmasına yardım eden Giyom, Ela’nın sığındığı tek limandır.

Aşık olmasa da kendisine huzuru getiren Giyom’u kaybetmek üzere olduğunu anlayan Ela, olanlardan dolayı içten içe Levent’i suçlar.

Ona duyduğu aşk ve nefret duyguları arasında gidip gelen Ela’ya göre, tam huzuru bulmuşken Levent hayatını ikinci kere mahvediyordur.

Dışarıdan bakıldığında Eylül ile mutlu bir tablo çizen Levent’i görmek artık Ela için dayanılmaz bir hal almıştır.

Yüreğinde hep Ela’nın aşkını tutan Levent ise onun kendisine olan tavrına bir anlam veremez.

Ela ile konuşur. Duydukları Levent’i derinden sarsacak türden sözlerdir. Levent hızla Ela’nın yanından ayrılır.

Belki de bir daha onu hiç göremeyeceği bir ölüm yolculuğuna çıkar.

Eve geldiğinde kızının bakıcısı ile kocasını mum ışığında şarap içerken yakalayan Zenan ne tepki verecek?

Evladı için kendi canını seve seve vermeye hazır bir annenin dramı, annelik duygusunu yakından bilen Zenan ve Fikret’i derinden yaralar.

Oğlunun yaşaması için intihara kalkışan anneyi doktorlarımız kurtarabilecek mi?

♥Pяєиsєs♥
15-04-2009, 11:41 AM
Doktorlar 87.Bölüm Özeti... / FİNAL

Doktorlar final bölümüyle tüm sevenlerine veda ediyor.

Levent’in kaza sonrası tek düşündüğü diğer kazazedenin durumudur. Kazazedenin ameliyata girmesi gerekince görev yine Levent’e düşer. Ancak ameliyatta onu bir süpriz beklemektedir.

Zenan’ın nöbette olduğu gece Suat, Aslı’nın geçmişine dair ayrıntıları öğrenir. Bu arada Aslı’nın annelik duyguları iyiden iyiye uyanır.

Fikret’in boşanma davasının vakti gelmiştir. Kocası onunla son bir kez görüşmek ister.

Jülide ve Güney’in uygunsuz şekilde yakalanmaları, Haldun’dan azar işitmelerine yol açar.

Haldun’un istediği makale, asistanlar arasında bir rekabet doğmasına neden olur. Duygu makale için Arslan’dan yardım ister. Arslan yardım teklifini akşam yemeği karşılığında kabul eder. Duygu buluşmaya giderken Ahmet’le birlikte asansörde sıkışıp kalır. Duygu’nun gerilen sinirlerini toparlamak Ahmet’e düşer.

Zenan Haldun’un gireceği ameliyata katılarak diğer asistanlara hala yarışta olduğunu göstermek istemektedir. Ama ameliyatın geç saatlere kadar uzaması, Suat’la arasında problem yaratacaktır.

Levent, Eylül’le evliliği hakkındaki gerçekleri Ela’ya açıklamak istemektedir. Ancak Levent ve Eylül’ün evliliğini kontrol için gelen memurlar buna engel olur. Levent artık Ela ve Eylül arasında bir karar vermek zorundadır.

Doktorlar, akıllardan silinmeyecek sürpriz bir sonla sevenlerine veda ediyor.