Maxbilişim Hosting Hizmetleri

PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Baba ocağı bölüm özetleri


la*mer
03-09-2008, 12:32 AM
1.Bölüm Özeti

“Kıymetini Bilenlere”

Halil Efe, Muğla Beşparmak köyünde çiftçilik yapmaktadır. Murat ve Güven isimli ikiz oğulları vardır. Onları İstanbul’ da okutan Halil Efe’nin tek arzusu oğullarının iyi birer ziraat mühendisi olarak köye dönmeleri ve işlerin başına geçmeleridir. Ama çocukların asıl derdi Ziraat okumak değil, müzisyen olabilmektir. Bunun içinde arkadaşları Alp, Ersoy ve Cem’le birlikte bir grup kurmuşlardır.
Bir süre sonra Halil Efe, çocukların iki senedir devamsızlıktan kaldığını öğrenince Murat ve Güven’i önüne katarak köyün yolunu tutar. Şehir hayatına alışmış Murat ve Güven başına köyde birçok trajikomik olay gelir.

la*mer
03-09-2008, 12:32 AM
2. Bölüm Özeti

Halil Efe, Murat ve Güven ‘in Ziraat Fakültesi’ nin kantininden ve kızlarından başka bir şeyiyle ilgilenmediğini anlar. Bütün dersleri alttan almaktadırlar. O zaman asıl dersi Halil Efe’ den alacaklardır. Murat ve Güven apar topar köye geri döner. Cemile Köyde Hasretle Murat ‘ı beklemektedir. Güven ‘in ise erkek tavırlı İsmet ‘ten çekeceği vardır. Murat ve Güven ‘in şehirdeki sevgilileri şok halindedir. Bir an önce köye gidip çocukları kurtarma kararı alırlar ama onları köyde Seyfi’nin kızları beklemektedir…

la*mer
03-09-2008, 12:32 AM
3.Bölüm Özeti

Müzisyen olmak isteyen Murat ve Güven bir anda kendilerini köy hayatının ortasında bulmuşlardır. Tarlada çapa yapıp ahırda yarı aç yatmaktadırlar. Cemile, Gülsüm' den aldığı akılla yemekler hazırlayıp ahıra Murat'ın yanına gelir. İsmet'le Güven arasında şimşekler çakmaya devam eder. Güven'in sevgilisi Özge köye gelir. Recep Halil Efe'den korkusuna Özge'yi ahıra Güven'in yanına saklar. Feraye " Ateşle barut ahırda durma, samanlıkta hiç olmaz" der. Özge'yi saklamak için Dürdane ile plan yapar. Özge; İsmet, Kısmet ve Cemile'nin odasında kalacaktır çünkü Seyfi kızlarının odasına asla girmez.

la*mer
03-09-2008, 12:33 AM
4. Bölüm Özeti

Güven’in sevgilisini evde yakalayan Seyfi, Özge ‘yi köyde Halil’in gelini olarak dolaştırmaya başlar. Dürdane durumu Feraye ‘ye haber vermeye gider. Özge’nin yakalandığını öğrenen Feraye, Halil’i köyden uzaklaştırmak için türlü numaralara başvurur. Bu arada, Murat ve Güven Özge’yi köy meydanından kaçırırlar ama Halil’in öğrenmesini engelleyemezler. Özge bütün köyün ortasında Güven’le evlenmek istediğini söyler. Halil bu durum karşısında beklenmedik bir tepki verir. Evlenmelerini kabul eder. Bu sırada Murat’ın sevgilisi Seda da köye gelir. Bu da Cemile için beklenmedik bir durumdur.

la*mer
03-09-2008, 12:33 AM
5. Bölüm Özeti

Halil böceklenen tarlaları için ziraat mühendisi arayışındadır. Murat ve Güven babalarına yardım etmek isterler ancak Halil Efe onların yardımını kabul etmez… Halil’in bulamadığı ziraat mühendislerini Murat ve Güven bulur. Gülsüm, Cemile ve Kısmet’e kendi kıyafetlerinden verir. Amacı onların Murat ve Güven’in sevgililerine benzemeleridir ama durum pek de istenildiği gibi olmaz… Halil’in tarlalarına böcek atan Seyfi’nin hesap etmediği bir şey vardır. Kendi tarlası da Halil’in tarlasının yanındadır ve O’nun tarlasını da böcek basmıştır. Seyfi, Dürdane’den fabrikaya ortak olmak için altınları ister. Dürdane Feraye’den aldığı akılla altınları tarihi sınır taşının altına gömer. Ancak Jandarmaya da altınlarının çalındığını söyleyince köyde hırsız paniği yaşanır. Özge’den kurtulmak isteyen Halil, kızı İstanbul otobüsüne bindirmeyi başarır. Ancak Güven sevgilisinden ayrılmaya niyetli değildir.

la*mer
03-09-2008, 12:36 AM
6.Bölüm Özeti

SAHTE MÜHENDİSLER İŞ BAŞINDA!

Murat ve Güven Halil Efe’ye yakalanınca arkadaşlarının ziraat mühendisi olduğu yalanını söylerler. Bu yalana inanan Halil Efe, Cem ve Ersoy’u ziraat mühendisi olarak işe alır. Böceklerle savaşmak artık Güven ve Murat’a kalmıştır. Babalarının gözüne girmek için gece gündüz çalışmaya başlarlar. Ancak yan tarlada, Seyfi’nin kızı İsmet nöbettedir.

Seyfi, altınlarının çalındığını zannettiğinden fabrikaya ortak olmak için para arayışına girer.

Köy okulu esrarengiz kişiler tarafından soyulunca Dürdane’nin söylediği köyde hırsız var yalanına herkes inanır.

Murat ve Güven, Halil Efe’ den izin alarak mühendisleri gezdirmeye götürme bahanesiyle Marmaris’ e inerler. Uzun zamandır hasret kaldıkları sahnelere geri dönmektedirler. Ancak onları sahne alacakları mekanda büyük bir sürpriz beklemektedir.

la*mer
03-09-2008, 12:37 AM
7.Bölüm Özeti

Recep mühendisleri sahnede yakalayınca kandırıldıklarını anlar. Murat ve Güven Recep’e baskı yaparak gerçeği Halil Efeden saklamayı başarırlar. Recep zirai mücadelenin Murat ve Güven tarafından yapıldığını anlar.
Tarla ilaçlaması sırasında Güven ve İsmet işbirliği yapar. İsmet’in amacı kendi tarlalarını da kurtarmaktır. Seyfi’den gizli başlayan bu işbirliği imkânsız bir aşkın ilk adımlarıdır. Bu ilk adım Güven’in İsmet’in hayatını kurtarmasıyla devam eder. Cemile de Murat’la yakınlaşmayı başarır. Çocukların şehirli sevgilileri Özge ve Seda bu tehlikeyi fark edip harekete geçer. Altınları çaldıran Seyfi, şarap fabrikasına ortak olabilmek için mecburen Muhtarı da ortak alır. Ayrıca Halil’in ziraat mühendislerini kendi tarafına geçmeleri için tehdit eder. Halil köye gelen parti heyetiyle köyün sorunlarını konuşur. Parti heyetinin köylünün derdini dinlemekten çok kendi siyasi propagandasını yaptığını anlayınca da heyete haddini bildirir; “ Köylü Milletin Efendisidir! ”

la*mer
03-09-2008, 12:37 AM
8. Bölüm Özeti


Murat ve Güven Tufan’a yakalanmıştır. Onları Tufan tehdidinden İsmet, Kısmet ve Cemile kurtaracaktır. Sevgililerini köylü kızlarına kaptırmaya başladıklarını anlayan Özge ve Seda kıskançlık krizine girer. Tarlalara gitmeye mecbur olan Murat ve Güven, Cemile’yi de arabalarını alırlar. Ancak yolda Halil Efe ile karşılaşacaklarını hesap etmemişlerdir. Bu karşılaşmanın sonunda inanılmaz bir olay olur. Sevgililerine kızan Özge ve Seda kasabaya alışverişe gider. Orada Sabri’yi ziyarete gelen Halil’e yakalanırlar. Evde bir yandan kına gecesi telaşı sürerken bir yandan da sünnet olacağı Ozan’dan saklanmaktadır. Özge ve Seda yolda karşılaştıkları Cemile’den intikam alırlar. Ancak Murat, Güven , Cemile ve İsmet arasında tarla ilaçlama macerasıyla başlayan yakınlık kına gecesinde yerini samimiyete bırakır. Halil Efe bütün bu olanların farkındadır. Seyfi ise fabrikatör olma sevdasındadır.

la*mer
03-09-2008, 12:38 AM
9.Bölüm Özeti

Sünnet olmaktan korkan Ozan gizlice kesilecektir. Buna rağmen sünnet düğünü en ince ayrıntısına kadar planlanmıştır.Ancak bu planı yine Seyfi bozar.Murat,Güven,Hasan,sahte mühendisler,Recep, Sabri, jandarma, bütün köy Ozan’ı aramaya koyulur.Köylü kızlar ne yapıp edip düğüne gitme derdindedir.Feraye’ye özenen kızların annesi Dürdane de kızlarıyla iş birliği yapar.Gülsümden aldıkları uyku haplarıyla Seyfi’yi uyutup düğüne gitmeye çalışırlar ancak Seyfi bu oyuna gelmez.Sünnetten kaçan Ozan, karnı acıkınca Seyfi’nin mutfağına dalar.Seyfi’nin uyutulması için hazırlanan içecekleri içer.Murat Ve Güven, Ozan’ı ararken şehirli sevgililerine yakalanırlar.Onları tam ikna edecekken Cemile ve İsmet’ten gelen telefon çocukları zor durumda bırakır.Apar topar sevgililerinden kaçan Murat’la Güven, Cemile ve İsmet’le buluşur.Seyfi’nin ahırında uyuyan Ozan’ı bulurlar.Bu esnada Seyfi’ye basılırlar.Onları bu zor durumdan inanılmaz bir olay kurtarır.Ozan uyurken sünnet edilir.Seyfi’yi uyutmayı başara Dürdane ve kızları, soluğu düğünde alırlar.Ancak düğüne Özge ve Seda da gelmiştir.Hem de kılık değiştirerek…Düğünde bir kargaşa olur.

la*mer
03-09-2008, 12:38 AM
10. Bölüm Özeti
Kızları düğünde basmaya gelen Seyfi sarhoş Sabri’ni gazabına uğrar.Sabri, Halil ve Seyfi’yi meydanda harman dalı oynatır. Seyfi ve Halil efelendikçe efelenir ve sonunda olan olur.Tutulan bellerini çözmek karılarına kalmıştır.Seyfi mühendisleri son kez tehdit eder.Çok korkan Cem ve Ersoy çareyi durumu Halil Efe’ye anlatmakta bulurlar.Halil, Seyfi’ye iyi bir ders verme niyetindedir.Eski taşın altına sakladıkları altınları yerinde bulamayan Feraye ve Dürdane Hoca Kadının lafına kanıp altın aramaya çıkar.B8 esnada göl kenarında Özge ile karşılaşınca Özge’nin gitmediğini anlarlar.Bu da yetmezmiş gibi Özge, Feraye’yi Seda ile tanıştırır.Feraye düşer bayılır.Tıp okuyan Seda Feraye’ye iyileştirince bir anda kadının gözün girer.Böcek ilaçlama işinde işbirliği yapıp başarılı olan Güven ve İsmet artık iyice yakınlaşmıştır.Seda, Murat’a kaset çıkarma hayallerini hatırlatır.Murat İstanbul’a dönmelidir.Kendilerini kızlara fazla kaptıran Murat ve Güven tarlada bulup sonra kaybettikleri altınları iyice unutmuşlardır.Oysa o altınlar başlarına büyük bela açıcaktır.

♥Pяєиsєs♥
27-02-2009, 04:57 PM
11.bölüm özeti

Komutan Murat ve Güven’i tutuklar.” Bunlar İstanbul’da kapkaç öğrenmiş” diye ahaliye yayın yapan Seyfi, Halil’in gazabına uğrar. Seyfi’nin kızı İsmet ise asker kaçağı olduğu gerekçesiyle tutuklanır. Böylece Halil, Seyfi, Murat, Güven ve İsmet aynı anda karakolluk olur. Feraye, Dürdane ve Gülsüm jandarmanın el koyduğu altınların Dürdane’nin altınları olduğu anlaşılmadan kurtarma planı yaparlar. Bu plan Seyfi’yi bitiren an olur. İftiracı duruma düşmüştür. Halil Seyfi’yi, ahaliye olan biteni anlatması şartıyla affeder. Ancak Seyfi Jandarmada söylediğinden ahali önünde şaşar. Ahaliye kızan Halil boğa güreşlerine katılmayacağını açıklar. Bunu duyan Seyfi, Güreşlere katılıp büyük ödüle konacaktır. Murat ve Güven bu oyunu fark edip babalarından habersiz güreşlere katılır. Final anında Halil’in şampiyon boğasını karşısında bulan Seyfi şoka uğrar ancak tedbirlidir. Mühendislere önceden doping hazırlatmıştır.

♥Pяєиsєs♥
27-02-2009, 04:57 PM
12. Bölüm Özeti

http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/10092008125403.jpg Halil ve Seyfi’nin girdikleri helva yeme yarışını Halil kazanır. Halil’e karşı boynu bükülen Seyfi, bunun intikamını kendi boğası Sündüz’den alır. Bu intikam en çok kızları üzer. Güven, İsmet’e yakınlık göstermeye çalışır. İsmet ise aralarında babalarının düşmanlığını hatırlatarak Güven’den uzaklaşmaya çalışır. Ancak Güven, İsmet’ten vazgeçmeye niyetli değildir. Seyfi’nin ortağı fabrikatör Selin Hanım ortalarda yoktur. Seyfi ve Tahir bir darbe de Selin’den yerler. Bunu tüm köylüden gizlemeye çalışırlar. Ancak intikam zamanı Halil’e gelmiştir. Halil, Seyfi’den intikamını yine Seyfi’nin yöntemiyle alır. Gülsüm, Sabri’den boşanma kararı almıştır. Boşanma konusunu Güven ‘in şehirli sevgilisi Hukuk öğrencisi Özge’ye danışır ve taşınmaz malların üzerinde ikisinin de hakkı olduğunu öğrenir. Sabri de boşanma konusunda Özge’ye danışınca duydukları karşısında şoka uğrar. Hemen yeni planlar yapmaya karar verir.Hasan Didem’in Alp’den ayrıldığını öğrenince onu yemeğe davet eder. Pınarbaşına yemeğe giden Hasan ve Didem’in beklenmeyen konukları vardır. Gözlerden uzak olmak isteseler de herkesle pişti olurlar.

♥Pяєиsєs♥
27-02-2009, 04:58 PM
13. Bölüm Özeti:
http://cdn.dogantv.com.tr/Uploads/Images/17092008121540.jpgPınarbaşına gidilen gecede Güven, Seda ve Özge Halil Efeye, mühendisler de Seyfi’ye yakalanmaktan son anda kurtulur.Ancak Kısmet o kadar şanslı değildir, annesine yakalanır. Seyfi, tarlasını böcek basan ahaliye, ilaç parası karşılığında yardım eder. Ancak ilaç, ithal ilaç olduğundan oldukça pahalıdır. Murat ve Güven henüz mühendis olamadıkları için, bunun bir yalan olduğuna ahaliyi inandıramazlar. Seyfi, Halil’in domates sattığı tatil köyüne mal satmaya kalkışır. Murat ve Güven ise aynı tatil köyünde müzisyen ihtiyacı olduğunu öğrenince gece orada sahneye çıkmaya karar verirler. İsmet ve Murat arasında sert rüzgârlar esmeye başlar. Aralarındaki tartışmaya ahali de tanık olur. Tüm köylü Murat’ı Cemile’yle, İsmet’i de Güven’le görür. Bu köylü için çok büyük bir olaydır. Murat, Cemile’nin bestesini gece programda söylemek için Cemile’den izin alınca Cemile ve Kısmet her şeyi göze alarak bara gitmeye karar verirler. Murat ve Güven’in, bara gelen köylü kızlarını şık ve modern bir biçimde görünce, akılları başlarından gider!

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:44 PM
14.bölüm özeti

Cemile, Murat ve Güven ‘in söylediği yeni şarkının kendi bestesi olduğunu Seda ve Özge’ye söyler. Bunun üzerine Seda ve Özge, aslında köylü kızların kendi sevgililerinin peşinden koştuğunu düşünmeye başlar. Murat ve Güven topladıkları numunelerden mühendislerin yalan söylediğini Halil ‘e ispat eder. Halil köylü’ yü ilaca fazla para vermemeleri için uyarır. Ancak Seyfi ‘nin yalanlarına kanan köylü ilaçlamayı yine de mühendislere yaptırmaya karar verir. Fakat sahte mühendisler ilacın ismini bilmemektedir. Tarlalara sinek ilacı sıkıp ahalinin ekinlerini yakarlar. Güven ve İsmet arasındaki buzlar erimeye başlar. Cemile de beste meselesi sayesinde Murat’ la yakınlaşmıştır. Seyfi ‘nin kızlarıyla Halil’ in aslanları arasındaki bu muhabbet köylünün diline düşer. Galeyana gelen Seyfi çifte ile Halil ‘in kapısına dayanır. Ancak Seyfi asıl tehlikenin farkında değildir. Küçük kızı Kısmet küçük mühendis Ersoy ‘la misafirhanede baş başadır. Bu durum her şeyin seyrini değiştirecektir.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:45 PM
15.bölüm özeti

Seyfi, Kısmet ‘i mühendis Ersoy ‘la basınca ortalık karışır. Ersoy Halil Efe’ye, Kısmet de Feraye’ ye sığınır. Kadınlar Kısmet ‘i Seda ve Özge ‘nin yanına, saklarlar. Kahvede kurulan meclis, bu namus meselesinin ancak kıyılacak nikahla temizleneceğine hüküm verir. Halil de Kısmet ve Ersoy evlendirilmesini doğru bulur. Ersoy, Murat ve Güven ‘den yardım istese de çocuklar buna yanaşmaz. Güven ve Murat, Ersoy ve Kısmet ‘in düştüğü durumdan kendilerine sonuç çıkarırlar. Cemile ve İsmet’i kovalama meselesinden ucuz kurtulmuşlardır. Seyfi sessiz sedasız bir düğün istese de Halil ‘in oyunlarıyla nikah bir düğüne hatta curcunaya dönüşür. Birbirini takip eden komik olaylar nikah esnasında yerini şaşkınlık ve hüzne bırakır. Nikah ‘a gelen davetsiz misafir Recep ‘in yıllardır özlemini duyduğu ‘Hatçe’ den başkası değildir. Recep şok olmuştur. Seyfi de… Çünkü ‘Hatçe’, Seyfi’ nin çok korktuğu Yusuf Ağabey’ inin kızıdır!

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:47 PM
16. Bölüm Özeti:
Kısmet’le Ersoy’u evlendiren Seyfi’nin hesaba katmadığı bir şey vardır. Gerdek gecesi… Kızına ve damadına kendi odasını vermek zorunda kalan Seyfi için uyku haram olmuştur. Üstelik damadın sünnetsiz çıkması da Seyfi’yi perişan eder. Damat korkudan dolayı sünnet olmak istemez. Seyfi gizlice damadı sünnet ettirme derdine düşerken Dürdane ise yıllardır hayalini kurduğu sünnet düğününü damadı sayesinde yapabileceğini düşünür. Seyfi’nin gizli sünnet yaptırma planını Halil bozunca işler iyice karışır. Sünnet olmaktan son anda kurtulan damat, Alp tarafından yakalanır. Feraye ise kıskançlık krizine kapılır. Halil’in İngiliz dünür Elizabet’e gösterdiği yakınlığı yanlış anlar. Kısmet’in Ersoy’la basılınca Seyfi tarafından zorla evlendirilmesi, Cemile’nin de kendisi için planlar yapmasına neden olur. Cemile, Murat’la evlenebilmek için Seyfi’ye basılmanın yollarını arar. Hatçe’nin köye geri dönmesiyle Recep, içindeki yangının hala sönmediğini anladığından kendini kayalıklardan denize atar.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:52 PM
17.BÖLÜM ÖZETİ

Jandarma tarafından Kocası bulunan Kısmet, çok sevinmiştir. Ancak bu sevinci Seyfi yüzünden kursağında kalır. Seyfi’nin Damadı için yaptığı planlar Kısmet’in hayatını alt üst eder. Öte yandan Feraye Damadın İngiliz annesi yüzünden iyice kıskançlık krizine girer. Bu sebepsiz kıskançlığı evdekiler için eğlence konusu olurken Feraye için karabasan yaratır.Recep, Hatçe’nin kendisine gösterdiği yakınlıktan dolayı son derece şaşkındır.Yediklerinden dolayı zehirlenen Cem, Seyfi’den korktuğu için hiçbir şey hatırlamadığını söyler. Ancak Seyfi’nin O’na her şeyi hatırlatmak için hazırladığı planları vardır.Cemile, Murat’la kendini babasına yakalatmaya çalışırken hiç ummadığı bir kişiye yakalanır.İsmet ve Güven ise mühendisler yüzünden tekrar kavga ederler. Kavganın asıl nedeni ise Güven’in sevgilisi Özge’dir.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:52 PM
Baba Ocağı 18. Bölüm Özeti
Halil, Murat ve Cemile’yi misafirhanede basınca çocukları ahır cezasına çarptırır. Hiçbir suçu olmadığını iddia eden Güven, Murat’la ahıra düştüğü için isyan eder. Feraye Halil’i çocuklara sert davrandığı için eleştirir. Cemile vazgeçmez, gece gizlice ahıra gelir. Ancak Murat onu kovar. Halil, Seyfi’nin kızlarının çocuklarının peşini bırakması için çocukların İstanbul’da zannettiği sevgililerini köye davet eder. Murat ve Güven İstanbul’a gidip kızları alma bahanesiyle göl kenarında felekten bir gece çalacaktır. Cemile yaptığı planın ters tepmesi sonucunda bunalıma girer. Kısmet’le beraber kendini alkole vurur. Seyfi’ye Belediye başkanının İsmet’i istediği haberi gelir. Murat ve Güven göl kenarında sevgilileriyle baş başa bir gece geçirme hayali kurarken Feraye Halil’i uyutup soluğu göl kenarında alır. İsmet ve Cemile de göl kenarına gitmeye karar verirler. Ancak Seyfi onları gizlice takip eder.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:53 PM
Baba Ocağı 19.Bölüm Özeti
ŞEHİRLİ KIZLAR BABA OCAĞINDA…

Murat ve Güven, Özge ve Seda’yı babalarının evine getirir. Halil Kızların aylardır köye yakın yaşadıklarından habersizdir. Onları el üstünde tutmaya başlar. Özge ise İstanbul’ dan gelme oyununu kırdığı potlarla açığa çıkarmak üzeredir. Özge’nin kırdığı potlar yürekleri ağıza getirirken komik olaylar gelişir. Gülsüm, Cemile ve İsmet’i kollama misyonuyla Özge ve Seda’ya adeta kaynanalık yapmaya başlar. Seda ve Özge ise kendilerini Murat ve Güven’in ailesine beğendirme telaşıyla her işe koşarlar.

Seyfi’ye kaçak damadın 10.000 pound para karşılığı Kısmet’ten boşanma isteği haberi gelir. Kısmet yıkılsa da Seyfi paranın kokusunu almıştır.

Halil, boşanma meselesinden kendini sorumlu tutar. Avukat olan Hatçe bu mesele ile ilgilenirken Seyfi ve Halil’ le karşı karşıya gelir. Büyüklerin inadı gençlerin hayatını zindan etmektedir. Cemile ve Kısmet dertlerinden kurtulmak için alkole sığınır.

Kısmet’in boşanmasına karar veren Seyfi kızını bir an önce başkasıyla başgöz etmek ister. İhale bakkal Hasan’a kalır. Bu plandan habersiz Hasan ise Didem’i bağ evine davet eder. Bu saf, sempatik köy delikanlısına iyice ısınan Didem teklifi kabul eder.

Güven ve Murat, Özge ve Seda’ya tarlaları gezdirir. Halil’in gözüne girmeye can atan kızlar, tarlada çapa yapıp, işçilerin yemeklerinden yer. İsmet yan tarlada olan biteni görür. Güven iki aşk arasında çaresiz kalmıştır.
Seyfi, İsmet ile evlenmek isteyen Belediye Reisinin bu teklifini İsmet’e nasıl söyleyeceğini bilemez çünkü İsmet evlenme fikrine karşıdır.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:54 PM
20.bölüm

Şehirli kızlar Halil Efe’nin gözüne girmek için köy yaşamına alışmaya çalışırken, köylü kızlar moral çöküntüsü içindedir. Üstelik Feraye de Özge ve Seda’yı el üstünde tutmaktadır. İsmet’i avutmak Güven’e düşerken ilgisiz kalan Kısmet ve Cemile, sığındıkları alkolün kurbanı olurlar. Küfelik olan köylü kızları Güven ve Murat’ın karşısına dikilir. Üstelik yanlarında Özge ve Seda da vardır. Alkolün verdiği geçici cesaret Cemile’ye çözüm olmaktansa bela olur. Alkol komasına giren Kısmet ve Cemile’yi Murat ve Güven ayıltmaya çalışır. Hasan ,Didem’i komik oyunlarla yayla evinde tutmaya çalışırken bu masum kaçamağı Seyfi bozar. Hasan’ı Kısmet’e yamamaya çalışan Seyfi ,Hasan ve Didem arasında bir şeyler olduğunu zanneder. Hasan’ı elinden kaçırmak istemediğinden Didem hakkında iftiralara başlar. Sabri ve Tahir köylünün keçilerine göz koymuştur. Seyfi öyle bir plan yapar ki beş kuruş vermeden köylünün keçilerini ellerinden alacaktır. Sabri Belediye Başkanı’nın İsmet’ ten vazgeçmemesi için kızın biran önce razı edilmesini ister. Ancak İsmet gönlünü iyiden iyiye Güven’e kaptırmıştır. Dürdane içki içen kızlarından intikamını çok acı bir şekilde alır. Cemile ve Kısmet’i Dürdane’nin hışmından Gülsüm ve Feraye kurtarır. Halil, Hatçe meselesinden dolayı Recep’le ters düşer. Kardeşinin, düşmanının kızıyla evlenmeyi kafasına koyması Halil’i çok üzmüştür. Bu üzüntü Halil’in kalbini yoklamaya başlar. Seda bunu fark etse de Halil durumu geçiştirir. Ancak durum geçiştirilemeyecek kadar ciddidir.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:55 PM
Baba Ocağı 21.Bölüm Özeti

Seda, Halil Efe’nin rahatsızlığının ciddi olabileceğini düşünmektedir. Onu uzman bir doktora gitmesi konusunda ikna eder. Halil bunu bir şartla kabul eder. Doktora gittiklerini ikisinden başka kimse bilmeyecektir.

Gülsüm Sabri’nin baş başa dışarı çıkma teklifini tatlı bir intikam oyununa dönüştürür. Teklifi kabul eder ancak yaptığı planla herkesi bu davete dahil eder.

Gittikleri kareoke barda Cemile’nin Murat’a aşkını haykırırcasına söylediği şarkı Seda’yı deliye döndürür. Seda ve Cemile herkesin gözü önünde birbirine girer. Bu arada Sabri’yi bir sürpriz daha beklemektedir. Yasak aşkı Melahat de aynı bardadır.

Köylü kızlar bara gidebilmek için Seyfi’yi, Gülsüm’den aldıkları ilaçla uyutmuşlardır. her şeyden habersiz olan Seyfi, sabah yine büyük bir baş dönmesiyle kalkar. Amansız bir hastalığın pençesine düştüğünü sanmaktadır. Tahir’le beraber gizlice hastaneye gider. Hastane de Halil ve Seda’yla karşılaşınca olanlar olur. Birbirlerinin diline düşmek istemeyen bu iki düşman muayene olmadan hastaneden sıvışır.

Güven iki aşk arasında çaresiz kalmıştır. Belediye başkanının İsmet’i istediğini duyup bunu İsmet’e sorar. Henüz olaydan habersiz olan İsmet bunu yalanlayınca Güven rahatlar.

Köye sürpriz bir misafir gelir; Mehmet Öğretmen… Murat, Güven, Cemile ve İsmet’in ilkokul öğretmeni olan bu yaşlı adamın yıllar sonra köye gelişi herkesi çok duygulandırır.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:55 PM
Bölüm 22

Halil ve Seyfi’nin babaları 20 yıl önce bir traktör yarışında inatları uğruna aynı gün ölmüştür. Sene-i devriye için yapılan mezarlık ziyaretinde Murat ve Güven, Özge ve Seda’ya yüzyıllar boyu süren bu düşmanlığın gerçek sebebini anlatır. Bu büyük düşmanlığın yüzyıl önce Abdülhamit’in sarayına bal kabağı gönderme yarışından çıktığını öğrenen şehirli kızlar şaşkınlıklarını gizleyemezler. Çünkü bu hakikaten çok komik bir hikâyedir. Öte yandan Recep Hatçe’yle evlenme kararı aldığını Halil’e bildirir. Başından beri bu olaya karşı çıkan Halil, haklı nedenlerini Recep’e söylese de Recep bu iki aile arasındaki düşmanlığın artık bitmesi gerektiğini düşünmektedir. Özge yüzünden İsmet’le bir türlü yıldızı barışmayan Güven, amcalarının Hatçe’yle aldığı evlilik kararı üzerine cesaretlenir. İsmet ise Güven kadar cesur değildir. Aileler arasında yaşanan bu gerilim İsmet’i umutsuzluğa sürükler. Cemile ise Seda’ya rağmen hala Murat’ı beklemektedir. Kin tutamayan bu saf köylü kızı, günün birinde aşkın mutlaka kendisine güleceğini düşünmektedir. Kısmet’in boşanma davası resmen açılmıştır. Dul kızına koca arayan Seyfi, gözüne kestirdiği Hasan’ı ikna etmek için hain planlarına hız verir. Sabri ise yasak aşkı Melahat’la buluşunca yakayı ele verir. Cem ve Alp Sabri’yi görmüştür. Seyfi doktordan sonuçları alır. Aylardır kendine musallat olan bu illettin sebebi anlaşılmıştır. Seyfi’nin beyninde ur vardır; Hem de portakal kadar! En azından Seyfi öyle zannetmektedir. Bunun üzerine komik olaylar bambaşka bir hal alır.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:55 PM
Bölüm 23

Kısa zamanda öleceğini zanneden Seyfi ölmeden önce yapacaklarının listesini hazırlar. Bu kabarık liste de birbirinden komik olaylar vardır. Aynı gün gördüğü rüya ise Seyfi’nin bir anda nedamet getirmesine neden olur. Rüyasındaki ak sakallı dede Halil’dir. Günahları bir bir yüzüne vurulan Seyfi, kısa zamanda sevap hanesini çoğaltma savaşı verir. Olaylar Halil’i kahvede, herkesin önünde öpmesine kadar varır.
Köylü Seyfi’ deki bu değişimi merak eder. Halil Seyfi’nin durumunu Tahir’ den öğrenir. Hasan Didem ‘i bağ evine getirebilmek için karavanı çalar. Recep, Hatçe’yle evlenebilmek için Halil’in yanından ayrılıp iş aramaya başlar. Feraye ise Hatçe ile konuşur. Feraye’nin sözlerinden sonra hata yaptığını anlayan Hatçe’nin Recep’e karşı aklı karışır. Amcasının babasının yanından ayrıldığını öğrenen Murat ve Güven için işler zorlaşmıştır. Tarla işinde yalnız kalan babalarını bırakıp İstanbul’a nasıl gideceklerini konuşurlar. Güven Murat’a İsmet’in kendine aşık olduğunu söyler. Murat’a göre Güven İsmet’e aşıktır. Kardeşini Özge’ye haksızlık etmekle suçlar. Murat’a hak veren Güven, Özge’nin gönlünü almaya çalışırken İsmet’le arası yine bozulur. Bunun üzerine İsmet Belediye Başkanının evlenme teklifine evet der.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:56 PM
Baba Ocağı 24.Bölüm Özeti

Üniversite sınavında derece yaptığından habersiz olan İsmet, Güven’e Başkanla evleneceğini söyler. Güven İsmet’e mutluluklar diler. Hala öleceğini zanneden Seyfi ise İsmet için köye gelen gazetecilerle röportaj yapar. Sabri, Seyfi’nin öleceğini tüm köye gizlice yayar. Özge ve Seda bu haberi Murat ve Güven’e vermek için tarlaya gittiklerinde Cemile İsmet ve Kısmet’le kavgaya tutuşur. Meydan muharebesine dönen bu kavgayı köye gelen gazeteciler haber yapar. Müfit köylü kızları, şehirli kızları ve Murat’la Güven’i nezarete atar. Gazetelerde boy boy fotoğrafları çıkan şehirli kızların aileleri kızların derhal İstanbul’a dönmesi konusunda baskı yapmaya başlar. Karavan çalındığı için şehirli kızlar İstanbul’a dönememektedir.

Feraye, Gülsüm ve Dürdane Seyfi’ye şifa bulmak için hoca kadına gider. Hoca kadının yaptığı yanlışlıklar Seyfi’yi perişan ederken komik olaylar yaşanır. Halil Feraye’nin hoca kadından medet umduğunu öğrenince olaylar daha da komik hale gelir.

Öleceğini sanan Seyfi’nin sevap üstüne sevap yapma telaşı başına komik olaylar açar. Çünkü Halil, doktor Seda’nın uyarısıyla Seyfi’nin ölmeyeceğini anlar. Raporlar hastanede karışmıştır.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:56 PM
Baba Ocağı 25.Bölüm Özeti

Seyfi ölmeden önce ailesiyle beraber Türkiye turuna çıkacaktır. Hatçe ve Recep’e dönünce düğünlerini yapacağına dair vaatte bulunur. Hatçe ve Recep hayrete düşerken Halil, Seyfi’ye korkunç haberi verir; raporlar karışmıştır. Yapılan son kontrolde gerçek ortaya çıkınca Seyfi’nin dünyası kararır; ölmeyecektir. Öleceğini zanneden Seyfi, herkese iyi davranmış, sayısız vaatte bulunmuş, Halil’i bile öpmüştür. Şehirli kızlarla köylü kızların kavgası gazeteye çıkar. Şehirli kızların aileleri hemen onları İstanbul’a çağırır. Kızlar karavanın da çalındığını öğrenince şok olurlar. İstanbul’a dönmeleri imkânsızdır. Murat ve Güven karavanı araştırmaya başlayınca Seyfi, Tahir ve Sabri üçgeninin farkına varır. Belediye Başkanı’nın birkaç gün içinde İsmet’i isteyeceği haberi gelir. İsmet Hatçe’yle dertleşirken Güven’e olan aşkını itiraf eder. Güven bunu duyar.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:57 PM
Baba Ocağı 26.Bölüm Özeti
Güven ve Murat, Seyfi’nin ahaliyi kandırarak aldığı keçileri gizlice satıp jandarmaya keçilerin çalındığını söyleyince olanlar olur. Daha önce keçilerin kendisinin olduğunu inkâr eden Seyfi olayın üzerine gidemez. 90.000 YTL’lik sürü yok olmuştur. Murat ve Güven aldıkları senedin gününü beklemeye başlarlar. Seyfi, Sabri ve Tahir üçgeni ise keçi meselesi yüzünden çatırdamaya başlar. Halil Efe, köye açılacak eğitim kursuyla ilgilenirken, köye Alev adında bir reklamcı gelir. İsmet’e bir üniversite hazırlık dergisinde oynaması için teklif yapar. Paranın kokusunu alan Seyfi, olaya sıcak bakar. Ancak İsmet teklifi reddeder. Bunun üzerine Seyfi parayı kaçırmamak için reklamda Cemile’yi oynatmaya çalışırken bambaşka bir teklifle karşılaşır. İsmet Güven’e âşık olmanın acısını çekerken Güven’se çalınan karavanı bulmakla meşguldür.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:57 PM
Baba Ocağı 27.Bölüm Özeti

Murat ve Güven karavanı bulununca şehirli sevgililerini İstanbul’ a gönderme kararı alır. Halil Efe ise kızların çoktan İstanbul ‘a gittiğini zannetmektedir. Kızlar İstanbul’ a dönüş yolunda Halil Efe ‘ ye yakalanınca olanlar olur. Aylardır söylenen yalanlar ortaya çıkmak üzeredir. Seyfi ise Köye gelen reklamcı Alev ‘in yeni starı olmuştur. Köy kahvesinde çekilen reklam filmi komik olaylara sahne olur. Cemile şehirli kızların İstanbul’ a gitmesiyle meydanın kendine kaldığını düşünür. Ancak Didem Usta bir ajan olarak Köydedir ve Murat ve Güven ‘ e göz açtırma niyetinde değildir. İsmet çaresizlik içinde görücülerin gelmesini beklemektedir. Evlilikten kurtulmak için bir mucize beklemektedir. Sabri çalınan keçi sürüsünün peşindedir. Sürdüğü izler onu çocuklara kadar götürür. Ancak Murat ve Güven ‘in elinde Sabri ‘yi faka bastıracak çok önemli resimler vardır.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:58 PM
Baba Ocağı 28.Bölüm Özeti
CEMİLE MURAT’LA BASILIYOR!

Seyfi’lerde görücü telaşı vardır. Belediye başkanı akşam İsmet’i isteyecektir. İsmet çaresizlikle kaderine razı olmuşken beklediği mucize olur. Güven bu duruma hiç beklenmedik bir kurnazlıkla engel olur. Halil Efe de reklamda oynamak için teklif alır. Reklamcı Alev’le arasındaki iş ilişkisi Feraye’yi kıskançlığa sürükler.

Murat ve Güven’in zampara enişteleri Sabri’ye verdikleri ders uzun süre unutulmayacaktır.

Belediye başkanına kayın baba olamayan Seyfi, yeni spor arabasıyla çarptığı baş mühendisle karakolluk olur. Ancak işin sonu tatlıya bağlanır. Seyfi dul kızı Kısmet için yeni damat adayını bulmuştur.

Özge ve Seda’nın İstanbul’a dönmesiyle meydan Cemile’ye kalır. Murat’la gizlice buluşur. Ancak bu durum Özge ve Seda’nın kulağına gidince olanlar olur. Cemile ve Murat, Halil’e uygunsuz şekilde yakalanır…

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:59 PM
Baba Ocağı 29.Bölüm Özeti

Köylü kızlarla Halil Efe’ye yakalanan Murat ve Güven yine ahır cezası alacaklarını düşünürken evden kovulur. Bu olay Murat ve Güven’in Cemile ve İsmet’le yakınlaşmasına neden olur. Köylü kızlarla yayla evinde yaşanan kaçamak buluşmalar yeni başlayacak aşkın ilk filizleridir. Murat Cemile’nin güzelliğini fark eder. Güven ve İsmet ise birbirlerine asla söyleyemediklerini yaşamaya başlar. İsmet görücüleri Güven’in engellediğini anlar. Reklam filminden çek alıp bozduran Seyfi, ahaliyi müzikhole götürme sözü verir. Ancak Seyfi’yi hesap konusunda büyük bir sürpriz beklemektedir. Müzikholde yaşananlar herkesi kahkahaya boğar. Köylüye kurs binası açmak için çalışan Halil, kardeşi Recep’in Hatçe ile nikah günü aldığından habersizdir.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 04:59 PM
Baba Ocağı 30.Bölüm Özeti


Reklam parasını çaldıran Seyfi, verdiği yemeğin faturasını elbiseleriyle ödemek zorunda kalır. Dönüş yolunda benzin de bitince ıssız yolda donla kalakalır. Seyfi’yi bu durumdan hiç istemediği biri kurtaracaktır. Murat ve Güven’i Halil Efeyle barıştırmak isteyen Feraye büyük bir hata yapar. Bunun neticesi yine ahır cezasıdır. Ancak bu sefer ahıra Feraye ve Gülsüm girer. Alev 2. reklamı Halil’le çekmeye başlar. Bunu kıskanan Seyfi bu çekimleri engellemek için akıl almaz oyunlara başvurur. İsmet ve Cemile’nin Murat ve Güven’le başlayan yakınlaşması aşka dönmeye başlar. Ancak çocukların İstanbul’a gönderdikleri sevgilileri bu aşkı engellemek için ellerinden geleni yapar. Recep ve Hatçe herkesten habersiz nikâh kıyar, Halil ve Seyfi akraba olduklarından habersizdir.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 05:00 PM
Baba Ocağı 31.Bölüm Özeti


Halil ve Seyfi’nin arası reklam çekimlerinden dolayı iyice gerilir. Recep ve Hatçe gizlice evlenmiştir. Seyfi ve Halil artık akraba olduklarının farkında değildir. Üstelik Seyfi’nin kızları Cemile ve İsmet’le Halil’in aslanları Murat ‘la Güven arasındaki ilişki hızla aşka doğru gitmektedir. Halil Feraye’yi evden kovar. Feraye çocuklarla beraber Recep’e sığınır. Recep ev dolu olduğu için Hatçe’nin evine gitmek zorunda kalır. Gerdek gecesini bu sefer de Kısmet bozar. Yaşlı mühendisle evleneceğini duyan Kısmet evden kaçmıştır. Cemile Murat’ın yardımıyla üniversiteye kayıt yaptırır. Murat ve Güven , sattıkları keçilerin senedini tahsil ederler. Artık kaset çıkarmak için 90.000 Liraları vardır.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 05:00 PM
Baba Ocağı 32. Bölüm Özeti

KADINLARDAN İSYAN BAYRAĞI


Murat ve Güven’in keçilerden aldığıkları 90.000 lira ile albüm çıkarma hayallerini Halil suya düşürür. Çocuklar yine babalarına yakalanmıştır. Feraye ve Dürdane kocalarına kızarak isyan bayrağı açar. Bundan sonra her konuda onların da sözü geçecektir. Seyfi’nin çektiği reklam televizyonda oynamaya başlayınca Seyfi madara olur. Çünkü film hiç de Seyfi’nin anlattığı gibi değildir. Yeni evli Hatçe ve Recep bir türlü gerdeğe giremez. Feraye Halil’in reklamcı Alev’le hala görüştüğünü öğrenince evi terkedip Muğla’ya Gülsüm’ün yanına yerleşir. Cemile, Murat’la ilişkisinde adeta kaybettiği yılların acısını çıkarmaktadır. İsmet ve Güven ise kara sevdaya doğru sürüklenmektedir. Dürdane açtıkları isyan bayrağının gazına gelip yeni spor arabayla tek başına Muğla’ya inince olanlar olur.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 05:01 PM
Baba Ocağı 33. Bölüm Özeti

Dürdane spor arabayı çaldırınca Seyfi ve Sabri giden arabayı kurtarma planları yapar. Arabayı kurtarmak için akıl almaz bir oyun tezgâhlarlar. Dürdane, Seyfi’den korkusuna Gülsüm’ün yanına sığınır. Sabri hem Dürdane’nin hem de kaçan Kısmet’in kendi evlerinde olduğunu Seyfi’ye ispiyonlar. Murat ve Güven albüm yapmak için Muğla’da Alev’le buluşur. Yanlarında Cemile ve İsmet de vardır. Albüm için Alev’i ikna edip Kısmet’i görmeye Gülsüm’e gidince Seyfi’yle karşılaşırlar. Seyfi’den kurtulmak hiç de kolay değildir. Halil köy kursu için çalışmalara devam ederken Murat ve Güven, Cemile ve İsmet’le albüm provalarına hız verir. Ancak gizli prova yaptıkları yayla evine İstanbul’dan dönen Özge ve Seda’nın baskın yapacağından habersizdirler.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 05:01 PM
Baba Ocağı 34. Bölüm Özeti

Murat ve Güven, Cemile ve İsmet’le gizlice prova yaparken İstanbul’dan ansızın dönen Seda ve Özge’ye basılır. Köylü kızlar, şehirli kızların gazabına uğrayınca Murat ve Güven çareyi İsmet ve Cemile’yi oradan kaçırmakta bulur. Özge ve Seda herkesten habersiz Halil Efe’nin yanına yerleşir. Evi terk eden Feraye, Hatçe’nin evinde kalmaya başlayınca Halil deliye döner. Çünkü orası Yusuf’un da evidir. Dürdane Kısmet’in zorla evlendirilmesini engelleme planı yaparken Seyfi ,kaçak olan Kısmet’i yaptığı kusursuz planla yakalar. Halil yoksul öğrencileri tespit etmek için köy köy gezerken Seyfi ,çaldırdığı arabayı kurtarmak için sigorta şirketini dolandırarak kasko yaptırır. Özge ve Seda’nın babalarının yanına yerleştiğinden habersiz olan Murat’la Güven, Cemile ve İsmet’le daha da yakınlaşır.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 05:02 PM
Baba Ocağı 35. Bölüm Özeti

HALİL EFE TUTUKLANIYOR!

Kısmet’in İngiliz damattan boşanma günü gelip çatmıştır. Seyfi, boşanmadan çıkar çıkmaz Kısmet ve Cem’i evlendirmek üzere gün almak niyetindedir. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz. Dürdane’nin yaptığı planla Kısmet, Seyfi’nin bütün planlarını altüst eder. Seyfi mahkemede Kısmet’in üzerine çullanınca olanlar olur, soluğu nezarette alır. Aynı nezarette Halil de vardır. Seyfi’nin şikayetiyle içeri alınan Halil sorgulanmayı beklerken nezarette Seyfi’yle karşılaşınca geçmişin komik hesabı yapılmaya başlanır. Köy ahalisi, Halil’in savcı tarafından tutuklanmasını Dandanakan soruşturmasının yeni bir dalgası olarak yorumlayınca köyde komik olaylar yaşanır.

♥Pяєиsєs♥
10-03-2009, 05:02 PM
Baba Ocağı 36. Bölüm Özeti

Halil ve Seyfi’nin nezarette olmasından faydalanan Murat ve Güven, geceyi İsmet ve Cemile ile geçirmeye karar verir. Sabri gençlerin bu kaçamağını hin bir planla suya düşürür. Halil ve Seyfi nezaretten çıkınca soluğu köy meydanında alır. Birbirlerini suçlayan ikili düello edecektir. Düello anında araya giren Recep evlilik cüzdanını göstererek Hatçe ile evlendiğini ilan eder. Akraba olmalarının şokunu yaşayan Halil ve Seyfi’yi bir sürpriz daha beklemektedir. Halil’ in asıl düşmanı, Seyfi’nin ağabeyi Yusuf köye dönmüştür. Üstelik kızı Hatçe’nin Recep’le evlendiğinden habersizdir.

♥Pяєиsєs♥
20-03-2009, 11:53 PM
Baba Ocağı 37. Bölüm Özeti

Köyde Seyfi’nin ortadan kaybolmasının şoku yaşanmaktadır. Yusuf ve Halil birbirine girer. Dürdane ve kızlar ortada kalır. İsmet bu durumun Güven’le olan aşkını daha da zorlaştıracağını düşünür. Cemile ise babasının dönmemesi için dua eder. Çünkü Seyfi giderken Cemile’nin günlüğünü okumuştur. Halil, Murat ve Güven’i Seyfi’nin bulunması için görevlendirir. Bu durum çocukların İsmet ve Cemile ile daha da yakınlaşmasına neden olur. Yaşanan olaylar Recep’in gururuna dokunur. Yusuf’a rağmen Hatçe’ye meydanda anlı şanlı düğün yapmaya karar verir. Yusuf ise düğüne gidecekleri açıkça tehdit eder. Kayıp Seyfi’nin ne zaman ortaya çıkacağı ise merak konusudur.

♥Pяєиsєs♥
20-03-2009, 11:54 PM
Baba Ocağı 38. Bölüm Özeti

Yusuf’un tüm engellemelerine rağmen Recep düğün yapmaya kararlıdır. Özge ve Seda gelin hamamında Feraye’nin gözüne iyice girince Cemile ve İsmet kıskançlık krizine kapılır. Ahali Yusuf’tan korkusuna düğüne gitmemek için kaçacak delik arar. Düğün gecesi bir skandala dönüşür. Meydan bomboştur. Halil Yusuf’un düğünü sabote ettiğini öğrenince köylülerle konuşur. Bunun üzerine köy ahalisi düğüne gitmek zorunda kalır. Ancak davul zurna ekibi ortada yoktur. Halil ilk defa Murat ve Güven’e düğünde müzik yapma izni verir. Yusuf düğünü engelleyemediğini anlayınca kurnaz bir planla meydana gelir. Neşeli başlayan düğünün sonunda meydan muharebesi çıkar. Sabri ise karışıklıktan yararlanıp Seyfi’nin ahırından yeşil arabayı çalar.

♥Pяєиsєs♥
15-04-2009, 06:25 PM
Baba Ocağı 39.Bölüm Özeti

Feraye türküsü yüzünden kavga eden Yusuf ve Halil karakolluk olur. Yusuf usta bir bahaneyle jandarmadan kurtulur. Sabri, yeşil arabayı kaçırırken ortadan kaybolunca Gülsüm aldatıldığını düşünür. Sabri için Gülsüm’ü ikna etmek artık çok zordur. Arabanın çalındığını zanneden Dürdane jandarmaya haber verir. Komutanın yaptığı tespitte arabayı Seyfi’nin götürdüğüne hüküm verilir. Cemile, Murat ve Güven’le barda programa çıkma heyecanı içindedir. Yusuf’un adamları Cemile’yi barda Murat ve Güven’le şarkı söylerken görür.

♥Pяєиsєs♥
15-04-2009, 06:25 PM
Baba Ocağı 40.Bölüm Özeti

Murat, menajeri Alev’in albüm karşılığında yaptığı ahlaksız teklif sonucunda şaşkına döner. Cemile durumu fark etmiştir. Alev’e karşı kin tutmaya başlar. Dürdane ve kızları, Seyfi’nin kuyumcu soygunu yüzünden sorguya alınırlar. Halil Efe’nin açtığı kurs için öğrenci kayıtları başlamıştır. Yusuf , Hatçe’yi, Halil de Recep’i aynı akşam yemeğe davet eder. Birbirlerinden habersiz olan Hatçe ve Recep davetleri kabul edince işler karışır. Sorun çıkmaması için her iki yemeğe de gitmek zorundadırlar. Plan hazırlanır. Önce Yusuf’a gidilecek, Yusuf sarhoş edilince de Halil’e gidilecektir. Ancak evdeki hesap çarşıya uymaz. Yusuf tüm planları bozunca Feraye, Hatçe ve Recep’i kurtarmak için evin mutfağında yangın çıkarır.

♥Pяєиsєs♥
15-04-2009, 06:26 PM
Baba Ocağı 41.Bölüm Özeti

Cemile, Alev’in Murat’a olan ilgisini fark edince konuşmaya karar verir. Bu konuşma kavgaya dönüşünce Alev Cemile’nin gruptan ayrılmasını ister. Murat, Alev’in bu isteğini albümü tehlikeye atmamak için kabul etmek zorunda kalır. Seda ve Özge, Taşkın ve Hakikat’ten barda Cemile ile İsmet’in de olduğunu öğrenince kıyametleri koparır. Murat ve Güven de bunun hesabını Taşkın ve Hakikat’e sormaya kalkar. Ancak köylülerin araya girmesiyle ellerinden kaçırırlar. Taşkın ve Hakikat ise bunun acısını çıkarmak için Murat ve Güven’e bir oyun oynamaya karar verirler. Yusuf ve Ajda, Gülsüm’ün hapları yüzünden hastanelik olurlar. Ertesi gün kendini hastanede bulan Yusuf bir gece önce neler yaşandığını öğrenmek için herkesi sorguya çeker. Bu sorguda çelişkili ifadelerle karşılaşınca kafası iyice karışır. Seyfi artık tüm Türkiye’de aranan azılı bir hırsız durumundadır. Bunu duyan Dürdane boşanmaya karar verir. İsmet ise Seyfi’nin ortadan kaybolmasıyla tüm ailenin sorumluluğunu üzerine alır. Bu sorumluluk Güven’le ilişkisini derinden etkiler.


11 Nisan Cumartesi 20:15 – Yeni Bölüm

♥Pяєиsєs♥
22-04-2009, 11:43 AM
Bölüm 42 / Yeni Bölüm
Yayınlanacağı Saat: 20:00
Gösterim: Star TV
Tarih: 18 Nisan 2009 / Cumartesi

Yusuf’un şikâyeti üzerine Murat ve Güven nezarete atılır. Ertesi gün ifadeleri alınıp hâkim karşısına çıkacaklardır. Recep araya girip Yusuf’dan ricacı olur. Fakat bu yüzden de arası Halil Efe’yle açılır. Cemile Alev tarafından resmen gruptan kovulunca ona Murat destek olur. Aralarında bir yakınlaşma oluşur. Feraye ise Özge ve Seda’ya niyetlerini anlatarak kızları ailelerinden istemek konusunda ilk adımı atar. Gülsüm kendine bir iş kurmak için Sabri’yi ikna etmeye çalışırken Murat ve Güven ise Seda ve Özge ile evlenmeleri için babalarının yaptırımıyla karşı karşıyadırlar.

♥Pяєиsєs♥
30-04-2009, 02:23 AM
Baba Ocağı 43.Bölüm Özeti
Halil’in zoruyla Seda ve Özge’yle sözlenme arifesine gelen Murat ve Güven zor durumdadır. Özge ve Seda ise aileleriyle kavgalı oldukları için köşeye sıkışmıştır. Gülsüm Sabri’den habersiz altın bozdurup dükkanı kiralar. Dürdane ve kızları da dükkâna ortak eder. İsmet işçilerin paralarını ödeyemeyince işçiler işi bırakır. Yusuf parayı ödeyebilmek için İsmet’in tarlalarını satmaya kalkar. Halil buna karşı çıkar. Alev’in ahlaksız tekliflerinde ısrar etmesi Murat’ı çileden çıkarır. Cemile Halil Efe’nin Seda’yı Murat’a isteyeceğini öğrenince yıkılır ancak Kısmet’in bu meseleyi halledecek muhteşem bir planı vardır.


25 Nisan Cumartesi 20:00 – yeni bölüm

♥Pяєиsєs♥
15-05-2009, 01:09 PM
Baba Ocağı 44. Bölüm Özeti
Albüm işi yatan gençler her şeye yeniden başlamaya karar verirler. Köyde musiki kursu açan Yusufhttp://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif (http://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif) Sabri ve Tahir’in yağ oyununa gelmeye başlar. Halil’in kurs binasında Kızılaycılar deprem kursu verir. Gülsüm ve Dürdane kızlarla beraber yeni dükkânlarını görmeye gider. Köye gelen bir İtalyan turist herkesin neşe kaynağı olur. Ancak bu esrarengiz adamın geliş nedeni bambaşkadır. Ferayehttp://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif (http://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif) Özge ve Seda için söz sepeti hazırlar. Cemile ve Gülsüm’se bu sözü bozmak için plan yapar. Güven gemileri yakar ve İsmet’i kaçırır. Bütün köyün katıldığı deprem tatbikatında esrarengiz turistin asıl kimliği ortaya çıkar.

♥Pяєиsєs♥
21-05-2009, 03:02 PM
Baba Ocağı 45. Bölüm Özeti


Köye gelen yabancının Seda’nın babası çıkması herkesi şaşkına çevirir. Cemile’nin dünyası kararmıştır. Halil Efe dünürüyle kısa zamanda kaynaşmıştır. İkisi de eğitim gönüllüsüdür. Murat’ı kaybedeceğini düşünen Cemile son çare olarak büyüye başvurur. Ancak Murat’ı Seda’dan soğutma büyüsü ters teper. Sabri ve Tahir’in Yusuf’u dolandırma planları kusursuz işlemektedir. Feraye söz yapma telaşına girer. Acilen söz sepeti yapması gerekmektedir. Güven’in kaçma teklifini reddeden İsmet pişman olmuştur. Güven İsmet’ten uzaklaşır. Çaresiz olan İsmet’e Hatçe ve Recep yardım edecektir. Halil’in tez canlılığı sonrası Murat ve Seda sözlenir. Çünkü Murat büyünün etkisiyle Seda’ya fena halde bağlanmıştır.

♥Pяєиsєs♥
21-05-2009, 03:02 PM
Baba Ocağı 46. Bölüm Özeti


Murat’ın Seda ile sözleneceğini öğrenen Cemile intihar eder. Ancak içtiği haplar Gülsüm’ün vitamin haplarıdır. Hapların etkisiyle delirme noktasına gelen Cemilehttp://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif (http://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif) Murat ve Güven tarafından hastaneye yetiştirilir. Olayı herkesten saklama niyetinde olan gençler bunu başaramaz. Yusuf ve Dürdane’nin olaydan haberi olunca köylü kızlar sağlam bir ceza alır. Halil kör bir çocuğun eğitimini üstlenirkenhttp://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif (http://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif) aynı zamanda kursu da açmıştır. Ancak Yusufhttp://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif (http://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif) kursu kapattırmaya niyetlidir. Güven ve İsmet arasında sert rüzgarlar eserken Murathttp://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif (http://www.forumezi.com/images/smilies/virgul.gif) kendine yapılan büyünün ters tepmesiyle Seda ile sözlenir.

♥Pяєиsєs♥
22-05-2009, 01:33 AM
Baba Ocağı 47.Bölüm Özeti

Gülsüm ve Cemile, Murat’ın göz göre göre elde gittiğini görünce bir büyü daha yapmaya karar verir. Ancak Cemile ve Kızlar Yusuf’un zoruyla evde hapis hayatı yaşamaktadır. İsmet’in tarlalara gelmediğini gören Güven sinirlenir. Soluğu İsmet’in evinde alır. Yusuf’un adamları evi göz hapsinde tutmaktadır. İsmet ve Güven’i görürler. Güven önce Yusuf’un adamlarını bertaraf eder sonra da İsmet’i hiçbir çaba sarf etmediği için suçlar. Hasan Didem’e evlenme teklif eder. Yusuf , Halil’in kursuna müfettiş gönderir.Gülsüm ve Cemile’nin yaptıkları yeni büyü Cemile’nin başına hiç hesapta olmayan bir bela açar. Güven tarafından suçlanan İsmet’in cevabı çok ağır olacaktır. İsmet öyle bir hareket yapar ki artık her şey Güven için arap saçına döner.


23 Mayıs Cumartesi 20:00 – yeni bölüm

♥Pяєиsєs♥
31-05-2009, 02:19 PM
Baba Ocağı Dizisi 48. Bölüm Özeti

Baba Ocağı sezon finaline doğru yaklaşıyor…

Bölüm 48 / Yeni Bölüm
Yayınlanacağı Saat: 20:10
Gösterim: StarTV
Tarih: 30 Mayıs 2009 / Cumartesi

İsmet’in cesur davranışı karşısında Güven de cesurca atağa geçer.Nikah için gün alır. Cemile’nin büyülü böreklerini yiyen Taşkın ve Hakikat, Cemile’ye âşık olunca gizlice takip etmeye başlarlar. Bu takibin sonucunda Cemile, Murat, İsmet ve Güven’in yıkık köprüde buluştuğunu görürler. Derhal Yusuf ağabeylerine haber verirler.
Yusuf da Halil’in kapısına dayanır ve ortalık bir anda karışır. Gençlerin birlikte buluşmaları ise Feraye ve Dürdane’nin kırk yıllık dostluğunu zedeler. Halil Efe’nin açtığı kursun hocaları, Yusuf yüzünden soruşturmaya alınır. Halil Efe’ye bu zor günlerinde Özge ve Seda destek olarak kursta ders verirler. Böylelikle Halil Efe’den bir puan daha almış olurlar. Muğla Üniversitesi’nin bahar şenliklerinde konser verecek olan Murat ve Güven yine türlü yalanlara başvururlar. Ancak hesap etmedikleri bir şey vardır. “Yalancının mumu yatsıya kadar yanar”…

♥Pяєиsєs♥
06-06-2009, 03:50 PM
Baba Ocağı Dizisi 49. Bölüm Özeti


6 Haziran 2009 / Cumartesi
Güven, İsmet’le evlenebilmek için nikâh günün alırken sürpriz yapmak amacıyla bir de yüzük alır. Kuyumcu çıkışı Halil’e yakalanan Güven, yüzüğü Özge için aldığını söylemek zorunda kalır. Üstelik yüzüğün parasını da Recep’ten aldığını söyler.İsmet ise bu gizli nikâhı Hatçe ablasıyla paylaşır ve nikâhta yanında olmasını ister. Dürdane Feraye’nin kızlarıyla ilgili söylediklerinden çok etkilenmiştir. Cemile ve Kısmet’i üniversiteye hazırlık için dershaneye kaydettirir. Sabri ve Tahir, yaptıkları planla zeytinyağlarını Yusuf’a satarlar. İhraç etmek için zeytinyağlarını alan adamın da trafik kazasında öldüğünü söylerler.Yusuf, yağlarla ilgili Halil’in kendisine bir oyun ettiğini düşünür. Gülsüm, görkemli bir açılışla kahvaltı dükkânını açar. Açılışa gelen Sabri, dükkânın Gülsüm’e ait olduğunu öğrenince şok geçirip bayılır. Didem’in köyü terk ettiğini öğrenen Hasan perişan olur.

♥Pяєиsєs♥
29-06-2009, 01:18 AM
Baba Ocağı Dizisi 50. Bölüm Özeti

13 Haziran 2009 / Cumartesi
Güven, Murat, İsmet ve Cemile’nin tarladaki konuşmalarını duyan Halil yıkılır. Şimdiye kadar Halil’e söylenen her şeyin yalan olduğunu öğrenir. Hatta bu yalanlara kardeşi Recep ve karısı Feraye de ortaktır. Herkesin kendisini ayakta uyuttuğunu düşünen Halil bu sefer ne yapacağını bilemez. Sabri, Nuri’yle buluşacaktır.
Ne yazık ki kendisinin Yusuf tarafından takip edildiğinin farkında değildir. Ancak bu takipte Sabri Melahat’la karşılaşır ve yeniden aşkları depreşir. Sabri, Yusuf’a yakalandığının farkında değildir. Dizivizyon.wordpress.com Haberidir. Güven, İsmet’le gizlice nikah kıymak için Muğla’ya giderken Halil Efe’ye yakalanır. Halil Efe duyduklarının hesabını soracakken bu kez de Özge’de kene olduğu anlaşılır ve Halil Efe, Güven’le konuşamadan apar topar hastanenin yolunu tutarlar. Köyde kene konusu büyük bir paniğe yol açar. Güven’in başına gelenlerden habersiz olan İsmet nikâh dairesinde evlenmek için Güven’i beklemektedir.

♥Pяєиsєs♥
16-08-2009, 08:51 PM
Baba Ocağı 51. Bölüm Özeti

Güven, nikâh günü Özge’nin hastalanmasından dolayı nikâha gidemediğini İsmet’e anlatamaz. İsmet artık eski İsmet olmuş, yaşadığı hayal kırıklığından dolayı aşk defterini kapatmıştır. Öte yandan Özge’nin kene tarafından ısırılması köyde büyük bir paniğe neden olur. Keneyle baş etmek için tanıdıkları ziraat mühendisi olan Cem’i köye çağırmaya karar verirler. Bu sayede Hasan da Didem’den haber alabilecektir. ****** çocuklarıyla ilgili hayal kırıklığını onlarla paylaşır ve tüm yalanlarını bildiğini söyler. Bu konuşmanın üzerine Cem de gelince Halil bu kez Cem’i, jandarmaya kendini mühendis olarak tanıtıp dolandırıcılık yaptığı için şikâyet eder. Murat ve Güven bir kez daha babalarına kendilerini aklamak zorunda kalmışlardır. ****** hiçbir koşulda onları affetmez ve Özge iyileşince İstanbul’a göndermeye karar verir. Murat’ların İstanbul’a döneceğini öğrenen Cemile perişan olur.Yusuf, köye gelecek olan istimlaktan fayda sağlamak için çeşitli planlar yapmaktadır. Elinde kalan yağların acısını köylülerden çıkartmanın peşindedir. Tahir’in tarlalarını satın alır.

♥Pяєиsєs♥
16-08-2009, 08:52 PM
Baba Ocağı 52. Bölüm Özeti
Köye gelen istimlâk haberi herkesi telaşa düşürür. Halil ve Recep, atalarından kalan toprakları kurtarma derdine düşerken, Yusuf istimlâğı bahane ederek ucuza aldığı toprakları devlete pahallıya satıp rant elde etmenin derdindedir. Güven ve Murat’ın İstanbul’a gideceğini öğrenen Cemile, bir mucize olması için yalvarmaktadır. Yusuf, Dürdane’ye İstanbul’a taşınmalarını teklif edince Cemile’nin beklediği mucize gerçekleşir. Bu teklife en çok sevinen Cemile ve Kısmet olur. İsmet ise köyde kalıp mücadele etmekten yanadır. Yusuf’un hazırladığı bir sürpriz, Dürdane’yi İstanbul’a göçme konusunda ikna eder. Murat ve Güven, istimlâkla mücadele etmeye karar verir ve İstanbul’a gitmekten vazgeçer. Hatçe’ye istimlak davasında yardım edecek olan Özge’nin istimlakı engelleyecek çok önemli bir fikri vardır. Cemile, Murat’ların köyde kalacağını öğrendiğinde her şey için çok geçtir. Eşyalar kamyona yüklenmiş, Dürdane ve Kızları, Yusuf’la birlikte İstanbul’a doğru yola çıkmışlardır. İstimlâğa karşı dava açmaya hazırlanan Halil Efe ve tüm çıkan tüm köylüyü korkunç bir felaket beklemektedir.